تولید و فروش تانکر ماشینی

تانکرهای ماشینی با کیفیت عالی و قیمت مناسب

نمونه کار تانکرهای ساخته شده در تانکرسازی تهران در خرداد ماه 1401

car water tanker5

car water tanker6

car water tanker7

دو نوع اصلی تانکر ماشینی

مخازن ماشینی در دو نوع کلی مخزن بیضی و مخزن اشمیتز تولید می شوند.در این مطلب به توضیحاتی در مورد این ئو نوع مخزن ارائه می کنیم.

مخزن|تانکر ماشینی اشمیتز: شرکت اشمیتز از شرکت های قدیمی و شناخته شده  در زمینه تولیدتانکر ماشینی می باشد.از این رو برخی از انواع تانکرهای ماشینی که از طرح آنها اولین بار توسط این شرکت پیاده و اجرا شده است را مخزن اشمیتز می نامند.شرکت تانکرسازی ماموت از جمله شرکتهایی هست که در تولید تانکر از شرکت اشمیتز الگو برداری کرده است.در تصویر زیر یک عدد مخزن ماشینی اشمیتز را مشاهده می کنید.

مخازن طرح اشمیتز اصطلاحا کتابی می باشند.همانطور که می بینید این مخزن برخلاف مخازن معمول ارتفاع کمی دارد ؛به طوری که عرض مخزن از ارتفاع مخزن بیشتر است.این نوع مخزن که با نام مخزن اشمیتز نیز شناخته می شود ،بر روی شاسی ها تریلی ،کامیون و بنز تک سوار می شود.به دلیل شکل خاص این مخازن احتمال چپ کردن این ماشین ها در تصادفات رانندگی بسیار کم است.همچنین این مخازن در هنگام دور زدن ماشین و همچنین حرکت ماشین در جاده های ناهموار و صعب العبور خطر کمتری ایجاد می کنند.

از مزایای دیگر مخازن اشمیتر این هست که این مخازن نسبت به ابعاد مخزن ،گنجایش حجم مایع بیشتری دارد.در حالیکه مخازن بیضی نسبت به ابعاد و اندازه مخزن ،گنجایش کمتری دارد.در واقع در صورتیکه یک مخزن اشمیتز و یک مخزن بیضی  هم اندازه را کنار هم قرار دهید ،مخزن اشمیتز گنجایش بیشتری خواهد داشت.طرح اشمیتز طوری ساخته شده که هم گنجاش بیشتر و هم امنیت بالاتری دارد.

مخزن|تانکر ماشینی بیضی: مخازن بیضی در گذشته استفاده می شدند.در حال حاضر کمتر کسی از این مخازن استفاده می کند.استفاده از این مخازن بیشتری در امور آبیاری بوده است.این مخازن نسبت به مخازن اشمیتز گنجایش و امنیت کمتری دارد.

این مخازن جهت حمل آب آشمامیدنی و آب پاچی خیابان استفاده می شوند.رانندگی با مخازن حمل مایعات  حساسیت بالایی دارد زیرا در هنگام حرکت سریع ماشین یا ترمز ناگهانی احتمال ایجاد موج آب یا سایر مایعات در مخزن می باشد؛این امر می تواند بسیار خطرناک باشد حتی در مواقعی باعث چپ شدن ماشین می گردد.به همین دلیل در داخل این مخازن موج گیر نصب می شود تا در حین ترمز کردن آب لمبر نزند و فشار به ماشین وارد نشود.این مخازن با پایه های بالشتک که زیر مخازن نصب می شود بر روی شاسی قرار می گیرند.

مخازن ماشینی دارای آب گیر می باشند.دلیل استفاده از آبگیر در مخزن این هست که در حین ترمز کردن و یا عبور از دست انداز آب سرریز نشود.آبگیر در بالای این مخازن نصب می شود و توسط لوله ها به انتهای ماشین نصب می شوند؛این مخازن دارای چراغ هشدار و دریچه منهول و بوشن خروجی می باشد.بوشن های مخازن ماشینی در وسط مخزن قرار می گیرد تا توسط پمپ پمپاز شود و این امر به جدول شویی و انتقال آب به بیرون کمک می کند.سر و ته مخازن ماشینی پرس می شود و به صورت عدسی در می آید.بدنه مخازن به صورت اورلب می باشد که از داخل به صورت جوش 10 سانتی و از بیرون به صورت سرتاسر جوش زنجیری انجام می شود.پس از انجام جوشکاری ،رنگ کاری اپوکسی بر روی این مخازن انجام می شود.

این مخازن ضد قارچ و جلبک می باشد.این مخازن به صورت تک لایه و سه لایه تولید می شوند.در حال حاضر مخازن تک لایه به ندرت تولید می شوند.همچنین این مخازن دارای نشان ایزو 9001 می باشند.

تخلیه آب مخازن ماشینی

مکش و انتقال آب مخازن ماشینی را می توان با دو نوع پمپ انجام داد.1-پمپ گیربکس بغل ماشین 2 -پمپ برقی

پمپ گیربکس بغل:پمپ های گیربکس بغل ماشین انرژی خود را از ماشین می گیرند.گیربکس بغل انرژی مورد نیاز را از موتور دریافت می کند .گیربکس بغل توسط گاردان به پمپ حلزونی وصل می شود.به محض اینکه سوئیچ ماشین درگیر شود پمپ شروع به مکش آب و انتقال آب به بیرون می نماید.در واقع به هیچ عنوان پمپی در داخل مخزن قرار نمی گیرد.

پمپ برقی :پمپ برقی دارای استارت و هندل است و در صورت استارت زدن شروع به کار می کند و آب را به بیرون منتقل می کند.پمپ برقی بر روی شاسی و در محل مناسبی نصب می گردد.

tankersazitehran.com14000311 20

نصب تانکر بر روی ماشین

تانکر مخصوص ماشین، پس از ساخت باید بر روی ماشین نصب شود. این کار توسط جرثقیل انجام می‌شود. تانکرسازی تهران عمل نصب تانکر بر روی ماشین را در مجموعه خود و به‌صورت کاملاً ایمن انجام می‌دهد.

car water tanker8

car water tanker4

Manufacture of tanker parts11

 

در حال جوشکاری تانکر ماشینی

car water tanker3

Manufacture of tanker parts

 

نمونه کار تولید تانکر ماشینی حمل گازوئیل

در تصاویر زیر تانکرهای ماشینی حمل گازوئیل را مشاهده می‌کنید. این تانکرها قرار است برای حمل گازوئیل برای امور سوخت‌رسانی استفاده شوند. این تانکرها در مجموعه تانکر سازی تهران در حال تولید هستند.

car water tanker2

مجهز به خط تولید تانکر ماشینی

تانکر سازی تهران با دارا بودن تجهیزات مختلف و زیرساخت کاملاً مجهز برای ساخت تانکر ماشینی، توانایی ساخت انواع تانکرهای ماشینی را دارد. ما دارای خط تولید تانکرهای ماشینی از کوچک‌ترین ابعاد تا بزرگ‌ترین هستیم.

cartanker new produce of tanersazitehran 2

برخی از تجهیزات ما به شرح زیر هستند.

دستگاه مونتاژ سر: دستگاه مونتاژ سر، که عمدتاً برای جوشکاری مونتاژ سر مخازن استفاده می‌شود، از گیره سر، پایه، مکانیسم گردش و، رول‌های تراش قابل تنظیم و جعبه کنترل الکتریکی تشکیل‌شده است. این دستگاه یک دستگاه جوش مخصوص را در ترکیب با دست‌کاری جوشکاری دروازه‌ای تشکیل دهد.

cartanker new produce of tanersazitehran 3

ماشین چرخش زنجیره‌ای: دستگاه چرخش زنجیر برای چرخاندن قطعه کار برای جوش به موقعیت موردنیاز استفاده می‌شود و از پیچ‌خوردگی و تغییر شکل قطعه کار در طول فرآیند جلوگیری می‌کند. این دارای مزایای ساختار ساده، عملیات راحت، نگهداری آسان، ظرفیت باربری بالا، آلودگی کمتر و غیره است.

ابزار جوش مونتاژ بشکه: این ابزار برای جوش مونتاژ بشکه‌های اختلاط استفاده می‌شود و ورق فولادی و پروفیل را به‌صورت لب‌به‌لب با استحکام بالا ایجاد می‌کند. قبل از مونتاژ، برای کارگران راحت است که لایه مارپیچی را در داخل پوسته جوش داده و همچنین نقش سفت کردن خارجی را ایفا کنند تا از تغییر شکل جوشکاری جلوگیری شود.

وسیله نقلیه بالابر هیدرولیک: وسیله نقلیه بالابر هیدرولیک دارای ارتفاع اولیه کم، استحکام بالا است و برای تعمیر و نگهداری تانکر مناسب است. این وسیله در طول پروسه ساخت تانکر مورداستفاده قرار می‌گیرد. نه‌تنها می‌توان از آن به‌عنوان یک وسیله نقلیه معمولی حمل‌ونقل مسطح استفاده کرد، بلکه عملکرد بالابر هیدرولیکی را نیز دارد، و آن را به یک تجهیزات حمل‌ونقل ایدئال برای خط تولید کامیون میکسر بتن، خط تولید خودرو فله بتن و سایر خطوط تولید بشکه تبدیل می‌کند.

cartanker new produce of tanersazitehran 4

جرثقیل‌های سقفی و دروازه‌ای: جرثقیل‌های سقفی و دروازه‌ای برای جابه‌جایی قطعات سنگین و نیمه سنگین در طول پروسه تولید و مونتاژ استفاده می‌شوند.

ساخت پایه های مخازن ماشینی

در زیر تصویر سه عدد پایه تانکر را مشاهده می کنید.این پایه ها که با نام پایه های بالشتک نیز نامیده می شوند در زیر مخازن ماشینی طرح شرکت نفت  قرار می گیرند.این پایه های استانداردی هست که مقاومت تانکر را در برابر قرار گرفتن روی فونداسیون و روی زمین زیاد می کند.

تانکرهایی که در تصویر زیر و در پشت پایه های می بینیم ،مخزن چهارگوش است که از نوع ورق گالوانیزه است.این مخازن جهت ذخیره آب آتش نشانی و آب شرب استفاده می شود.مخزنی دیگری که پایه ها بر آن تکیه داده شده است تانکر ماشینی است که بر روی خاور نصب می شود.این نوع تانکرها جهت حمل آب شرب در اداره ای سازمان اب استفاده می شوند.از این آب جهت آب شرب و جدول شویی و شستشوی خیابان توسط شهرداری ،استفاده می شود.

 tankersazitehran.com14000311 21

tankersazitehran.com14000311 11

tankersazitehran.com14000311 14

 پایه هایی که در تصاویر بالا می بینید در تانکر ماشینی زیر نصب شده است.تانکر ماشینی که در زیر مشاهده می کنید برای حمل اسید استفاده می شود.این مخزن بر روی شاسی تریلی نصب می شود.همانطور که می بینید رنگ این مخزن سفید است.این مخزن سه بار پشت سر هم رنگ می شود.این مخزن دارای موج گیر داخلی می باشد.ورق این مخزن از نوع ورق st37 فولاد مبارکه می باشد.جوشکاری این مخزن به صورت دوطرف جوش است.عدسی های این مخزن تماما اورلب هستند.قبل از انجام نقاشی مخزن سبملانس می شود.کلیه موارد ایمنی در این مخازن رعایت شده است.این مخزن توسط کورپی های فابریک بر روی شاسی یا تیغه ماشین نصب می شوند.

مخزن زیر دارای 5 سال گارانتی می باشد.

tankersazitehran.com14000311 13

اهمیت تعمیر و نگهداری تانکر ماشینی

تانکرهای ماشینی یکی از وسایل حیاتی برای انتقال و ذخیره سازی مایعات هستند. این وسیله به دلیل کارایی و کاربردی بودن، در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما برای بهره‌وری بهینه از تانکر ماشینی، نیاز به نگهداری و تعمیرات منظم آن داریم.

در این مطلب، به بررسی روش‌های نگهداری و تعمیرات دوره‌ای تانکر ماشینی می‌پردازیم تا بتوانید از کارایی و عمر طولانی تانکر خود بهره‌مند شوید.

اهمیت نگهداری و تعمیرات دوره‌ای تانکر ماشینی

تانکرهای ماشینی در معرض شرایط سختی قرار می‌گیرند؛ بودن در معرض شرایط آب و هوایی مختلف و  وارد شدن تکان و ضربه های متعدد به دلیل حرکت دائمی ماشین می تواند در میان مدت باعث بروز مشکلات و خرابی در تانکر شود. از این رو عدم نگهداری و تعمیرات منظم، ممکن است باعث خرابی تانکر شود. بنابراین، نگهداری و تعمیرات منظم تانکر ماشینی اهمیت زیادی دارد. این عمل باعث می‌شود که تانکر به طور بهینه کار کند و در طولانی‌مدت عمر خود را حفظ کند.

راهکارهای نگهداری تانکر ماشینی

نگهداری تانکر ماشینی شامل راهکارهای مختلفی است که می‌تواند به بهبود کارایی و عمر طولانی تانکر کمک کند. این راهکارها شامل:

√نظافت و شستشوی دوره‌ای تانکر

√بررسی و تعویض قطعات خراب و  فرسوده

√بررسی شیرآلات و قطعات مختلف تانکر

√روغن کاری قطعات

√بررسی وجود نشتی در تانکر

√بررسی بالانس بودن تانکر بر روی ماشین

√ انجام رنگ کاری در صورت لزوم

نکته:از آنجا که تعمیرات دوره‌ای تانکر ماشینی می‌تواند زمان‌بر و پرهزینه باشد، بهتر است در هنگام خرید تانکر، به کیفیت و ساختار آن توجه کنید تا نیاز به تعمیرات بیشتر را کاهش دهید.

جوشکاری در تانکر ماشینی

اهمیت جوشکاری در تانکرهای ماشینی

جوشکاری تانکر ماشینی از امور بسیار مهم در پروسه تولید تانکر است. به دلیل حرکت مداوم تانکر ماشینی و امکان برخورد و تصادف تانکر ماشینی، جوشکاری باید بسیار قوی و باکیفیت بالا انجام شود.

انجام جوشکاری صحیح در تانکرهای ماشینی اهمیت زیادی دارد. به‌خصوص اینکه برخی از این تانکرها برای حمل سوخت استفاده می‌شوند. جوشکاری‌های تانکرهای ماشینی باید به‌صورت کاملاً اصولی و استاندارد انجام شود. همچنین در دوره‌های مختلف باید این جوشکاری بررسی و کنترل شود.

مجموعه تانکر سازی تهران از بهترین تجهیزات و تکنسین‌های جوشکاری در امر جوشکاری تانکرهای ماشینی استفاده می‌کند.

tankersazitehran.com1410116 5

tankersazitehran.com1410116 7

 

 

 

شاسی دوبل در تانکرهای ماشینی

در زیر مخزن‌های ماشینی شاسی‌های دوبل شده یا همان ناودانی فابریک نصب می‌شود. سپس این شاسی دوبل بر روی شاسی ماشین قرار می‌گیرد؛ شاسی دوبل توسط پلیت های به ابعاد 20*30 سانت سوراخ گاری شده و به شاسی ماشین پیچ می‌شود. این پلیت به شاسی دوبل زیر مخزن جوشکاری می‌شود.

درواقع در زیر مخازن ماشینی دو نوع شاسی قرار دارد؛ یکی شاسی خود ماشین و دیگری شاسی دوبل شده‌ای که ازیک‌طرف به مخزن و از طرف دیگر به شاسی ماشین متصل می‌شود.

دلیل استفاده از شاسی دوبل این است که به خاطر حجم مخزن، فشاری به ماشین وارد نشود. همچنین استفاده از شاسی دوبل افزایش سطح ارتفاع تانکر می‌شود.

نصب تانکر ساخته شده بر روی ماشین

پس از ساخت تانکر ماشینی لازم است که تانکر بر روی ماشین نصب شود. این کار با استفاده از جرثقیل و زیر نظر سازنده تانکر و نصاب‌ها انجام می‌شد. در تصاویر زیر نصب تانکر بر روی یک دستگاه ماشین را مشاهده می‌کنید.

tankersazitehran.com1410116 6

tankersazitehran.com1410116 90

tankersazitehran.com1410116 12

 

تولید تانکر با بهترین انواع ورق

ما در ساخت تانکرهای ماشینی خود از بهترین انواع ورق‌های فلزی استفاده می‌کنیم. ما تانکرهای ماشینی خود را با ورق‌های فلزی گالوانیزه و ورق‌های استیل تولید می‌کنیم.

tank construction 1

تولید تانکر ماشینی

در این مجموعه تانکرهای ماشینی مدرن با بهترین مواد اولیه تولید می شود.

tankersazitehran 12

کلیه تانکرهای ماشینی با گارانتی معتبر 2 ساله فروخته می شوند.

ارتقاء تانکرهای ماشینی

ارتقاء تانکر ماشینی

تانکرهای ماشینی قطعات مختلفی دارد. برخی از قطعات، قطعات اصلی تانکر هستند. برخی نیز صرفاً برای افزایش ایمنی و کیفیت استفاده تانکر، به تانکر اضافه می‌شوند. ممکن است در برخی موارد مشتری تانکر ماشینی ساده‌ای خریده باشد و پس از مدتی بخواهد آن را ازلحاظ ایمنی و کیفیت ارائه دهد. برای انجام این امور نیاز هست که یک تانکر سازی امور ارتقاء کیفیت و ایمنی را انجام دهد.

مجموعه تانکر سازی تهران امور ارتقاء انواع تانکرهای ماشینی ساخته‌شده توسط این مجموعه و یا تولیدشده توسط سایر شرکت‌ها را انجام می‌دهد.

نمونه کارتانکر ماشینی

تصویر زیر یکی از نمونه کارها تانکر گالوانیزه تولید شده توسط تانکرسازی تهران است.

tank construction 3

تعمیر تانکر ماشینی

تعمیر تانکر ماشینی

تانکرهای ماشینی ممکن است به دلایل مختلفی نیاز به تعمیر داشته باشند. تصادف، برخورد اجسام با تانکر و پوسیده شدن تانکر از عواملی هست که باعث خرابی تانکر می‌شود. در این صورت تانکر نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. تعمیرات تانکر بایستی توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود. تعمیرکار پس از بازدید و مشاهده مشکل اقدام به ارائه راهکار مناسب برای تعمیر تانکر می‌کند.

ما در کنار تولید تانکرهای ماشینی خدمات تعمیر تانکرهای ماشینی را نیز انجام می‌دهیم.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه تانکرسازی و مخزن سازی تهران است.