Falang Database driver not enabled کیلومتر 4/5 اتوبان آیت اله سعیدی ،جنب تالار نور تهران ،گاراژ 110 09123018131 گروه صنعتی تانکر سازی و مخزن سازی تهران

برای بازگشت به صفحه اصلی سایت اینجا کلیک کنید.

جلبک زدن مخازن پلی اتیلن

جلبک زدن یکی از مشکلات اساسی است که ممکن است در مخازن پلی اتیلن پیش آید.در صورتی که مخزنی جلبک بزنید دیگر قابل استفاده نخواهد بود.در صورتی که در مخزن پلی اتیلن جلبک ایجاد شود حتی با چند بار تخلیه و شستشو ، به هیچ وجه نمی توان مانع جلبک زدن مجدد مخزن پلی اتیلن شد.تاکید می کنیم حتی در صورتی که مخزن چندین بار شسته شود باز هم جلبک خواهد زد.پس هنگام خرید مخزن حتما مخازنی خرید کنید که مواد اولیه آن ضد جلبک و ضد قارچ باشد.

در مخازن معمولی که مواد تشکیل دهنده آن ضد جلبک نیستند در صورتی که بخواهیم مخزن جلبک نبندد بایستی هر چندماه یک بار مخزن را کاملا خالی کرده و شخصی به داخل مخزن برود و کف مخزن را با مواد شوینده کاملا بشوید و سپس از آن استفاده کنند.متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مخازن پلی اتیلن که در بازار موجود است مخازن ضد قارچ نیست ولی بسیاری از فروشندگان این مخازن را به عنوان مخازن ضد قارچ به فروش می رسانند.

به مشتریان عزیز توصیه می شود همواره از مراکز معتبر تولید کننده و فروشنده مخازن پلی اتیلن مخزن خریداری نمایید.همچنین صورتی که فروشندده عنوان کرد مخزن ضد جلبک هست درخواست کنید که این مورد در فاکتور قید شود و مخزن را به صورت تظمینی خریداری کنید.

تولید ،فروش و نصب مخزن پلی اتیلن در تهران و سراسر کشور

روزبه روز اهمیت استفاده از مخازن پلی اتیلن نمایان می شود.قیمت ارزان،وزن کم و قابلیت تولید در اندازه های مختلف از جمله ويژگی هایی است که استفاده کنندگان از مخازن و تانکرهای آب را به سمت و سوی استفاده از این مخازن کشانده است.تولید مخازن پلی اتیلن امری بسیار ارزشمند و مهم است که توسط مهندسین و تکنسین های مجموعه تانکرسازی تهران انجام  می شود.

به منظور تولید مخازن پلی اتیلن ، قالبهایی با طرح ها و اندازهای  مشخصی تولید می شوند و سپس مواد پلیمر به داخل این قالب ها تزریق می شود.جنس قالبهای مخازن پلی اتیلن از نوع فولاد می باشد.در انجام تزریق ،مواد همانند خمیر داغ از بالای دستگاه و توسط شیرهای پنوماتیک به داخل قالب تزریق می شود و توسط فشار باد در داخل قالب ،مواد شکل قالب را به خود می گیرند و ادامه مواد قیچی شده و به عنوان ضایعات می باشند.پس از سرد شدن و شکل گرفتن مواد داخل، قالب ها از هم جدا می شوند.معمولا قالبهایی که برای تولید مخزن پلی اتیلن استفاده می شوند یک شکل هستند مگر در برخی مواقع که نتوان شکل مورد نظر را توسط یک قالب ایجاد کرد.در این موارد به ناچار از دو یا چند قالب استفاده می شود.

در تهیه خمیر پلی اتیلن خالص بودن مواد در کیفیت مخازن تاثیر بسیار زیادی دارد.مواد اولیه مخازن پلی اتیلن معمولا وارداتی هستند و این مخازن ضد جلبک و ضد قارچ می باشند.

مخازن پلی اتیلن با کیفیت معمولا تا 10 سال یا بیشتر دوام دارند.عمده خرابی های مخزن پلی اتیلن مربوط به سوراخ شدن می باشد .مخازنی که از پلاستیک های ضایعاتی تولید شده باشد به نسبت عمر و کیفیت کمتری دارند.این نوع مخزنی از پلاستیک های ضایعاتی در آن استفاده می شود  در صورتی که سوراخ هم نشوند در طول زمان جلبک می بندند.

بزرگترین فروشنده مخازن پلی اتیلن در تهران

اخیرا اداره آب کلیه مشترکین آب اعم از مشترکین خانگی وشرکتی را موظف کرده تا قبل از پمپ یک مخزن آب نصب کنند .یکی از دلایل این امر این است که برخی از مشتریکن از پمپ های فشار قوی استفاده می کنند و باعث کم شدن فشار آب سایر مشترکین می شوند.این مدل ،روشی بهینه برای مصرف آب است. مخزن آب مزبور بایستی از نوع پلی اتیلن باشد .

با توجه به اینکه پمپ در پارکینگ خانه ها قرار دارد و مخزن باید در کنار پمپ باشد،مخزن باید به گونه ای طراحی شود تا در کنار ذخیره میزان کافی آب فضای کمی را نیز اشغال کند. .مجموعه تانکرسازی تهران با اشراف بر این موضوع و اینکه استفاد از مخازن پلی اتیلن جهت آب شرب روز به روز در حال افزایش است اقدام به راه اندازی خط تولید مجزا برای تولید مخزن پلی اتیلن نموده است.

مجموعه تانکرسازی تهران بزرگترین فروشنده مخازن پلی اتیلن در استان تهران می باشد.

برای ورد به صفحه اصلی سایت کلیک کنید

 

مخزن پلی اتیلن سه لایه

اکثر مخازن پلی ایتلن که در این مجموعه تولید می شوند مخزن سه لایه هستند.به این صورت که عمل تزریق مواد به داخل قالبهای فلزی سه مرتبه انجام  می شود .در مواد اولیه مخازن پلی اتیلن تانکرسازی تهران بیشتر از مواد نانو استفاده می شود.

متاسفانه در برخی موارد از مواد اولیه ایرانی نامرغوب جهت تولید مخزن پلی اتیلن  استفاده می شود .این مواد بیشتر از بازیافت پلاستک های خشک یا همان لاک تولید می شوند.استفاده از این نوع مواد اولیه باعث می شود که مخزن به سرعت قارچ و جلبک بزند.

مخازن پلی اتیلن تولید شده در تانکرسازی تهران دارای تاییدیه وزارت بهداشت می باشند و پنج سال ضمانت دارند.

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد سطح کف مخزن پلی اتیلن باید تراز باشد تا فشار مایع بر روی کف مخزن پلی ایتلن تقسیم شود.

قیمت مخزن پلی اتیلن

قیمت مخزن پلی اتیلن نیز مانند سایر کالاهایی که در کشور تولید می شود با نوسانات بسیاری همراه است.مهم ترین دلیل نوسان قیمت مخزن پلی اتیلن نوسان قیمت ارزمی باشد.جدا از نوسانات قیمت ارز برای محاسبه قیمت مخزن پلی اتیلن بایستی آمار و اندازه های دقیق مخزن و همچنین نوع و کیفیت مخزن اعلام شود تا محاسبات انجام شده وقیمت اعلام شود.از این رو این مجموعه پس از دریافت اندازه ها و امار دقیق مخزن پلی اتیلن مورد نیاز اعلام قیمت می کند و قیمت اعلام شده در فاکتور تنها 1 روزکاری اعتبار دارد.

 

شکل های مختلف مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتینل اشکال و شکل های مختلفی دارند .برای مثال مخازن پلی اتیلن افقی در شکل های بیضی ،اشمیتس ،استوانه ای ،لوزی و ... تولید می شوند.هر کدام از این اشکال جهت مصارف خاصی به کار می روند.

مخازن بیضی و اشمیتس جهت نصب روی ماشین و شاسی به کار می روند.

مخازن پلی اتیلن لوزی و سه گوش جهت استفاده در زیر پله های مجتمع و ساختمان به کار می رود.

مخازن پلی اتیلن چهار گوش جهت حمل مواد شیمایی و سمی استفاده می شوند. برای حفظ امنیت بیشتر در این مخازن از کاور فلزی استفاده می شود.

نکته:مخازن پلی اتیلن را به هیچ عنوان نمی توان در خاک دفن کرد.

مخزن پلی اتیلن افقی و عمودی:

مقاوم ترین نوع مخازن پلی اتیلن مخازن پلی اتیلن افقی هستند .همانطور که پایه های این نوع مخازن تنیده شده موجب می شود که مخازن پلی اتیلن مقاومت بیشتری داشته باشند.در مخازن پلی اتیلن  عمودی چون مخزن سایه نگهدارنده ندارد همان سطح زیر مخزن کار پایه های نگهدارنده را انجام می دهد .از این رو سطح زیر مخزن باید کاملا صاف باشد و هیچگونه برآمدگی ویا شیب نداشته باشد.

تجهیزات مورد استفاده در ساخت مخزن پلی اتیلن

در ساخت و تولید مخازن پلی اتیلن از تجهیزاتی بسیاری استفاده می شود. در زیر نام برخی از این تجهیزات را ذکر می کنیم.

-قالب مخصوص ساخت مخزن

-مواد پلیمر

-دستگاه حرارتی

-دستگاه خنک کننده مواد

-دستگاه تزریق مواد به قالب

 

سایر مقالات

برای مشاهده سایر مقالات اینجا کلیک کنید

 

اطلاعات تماس

کیلومتر 4/5 اتوبان آیت اله سعیدی ،جنب تالار نور تهران ،گاراژ 110 تانکرسازی و مخزن سازی تهران

021-55832167

09123018131

   طراحی سایت و سئو :مهندس مرتضی خیری    وب سایت: www.sitevaseo.ir