تانکر آب دست دوم، تانکر آبی است که قبلاً استفاده شده و توسط صاحب قبلی فروخته شده است. تانکرهای آب دست دوم می‌توانند از نظر جنس، اندازه، و وضعیت ظاهری متفاوت باشند. برخی از تانکرهای آب دست دوم ممکن است در شرایط بسیار خوبی باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به تعمیر یا نگهداری داشته باشند.

انواع تانکر آب دست دوم

تانکرهای آب دست دوم را می‌توان بر اساس جنس به دو


خرید تانکر می تواند یک فرآیند پیچیده باشد، به خصوص اگر مطمئن نیستید که به چه نوع تانکری نیاز دارید. در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید در هنگام خرید تانکر دنبال کنید:

۱-نوع ماده ای را که می خواهید ذخیره کنید مشخص کنید. اولین قدم در خرید تانکر، مشخص کردن نوع ماده ای است که می خواهید ذخیره کنید. برخی از تانکرها برای ذخیره مواد خاص مانند آب، سوخت یا مواد شیمیایی طراحی شده اند.

۲-اندازه مورد نیاز خود را تعیین کنید.


استفاده از مواد اولیه مرغوب در تولید تانکرها (مخازن) بسیار اهمیت دارد؛ زیرا تانکرها به عنوان وسایل حمل و نگهداری مواد مختلف از جمله مواد شیمیایی، نفت، آب، گاز و... استفاده می‌شوند و هرگونه نقص در مواد اولیه می‌تواند عواقب جدی داشته باشد. برخی از موارد مهم در انتخاب مواد اولیه مرغوب برای تولید تانکرها عبارتند از:

√مقاومت در برابر خوردگی: مواد باید مقاومت خوبی در برابر خوردگی از جمله خوردگی شیمیایی و زنگ زدگی داشته باشند.


برای جلوگیری از آتش‌گرفتن تانکر سوخت، می‌توانید اقدامات ایمنی زیر را انجام دهید:

√مکان مناسب: تانکر سوخت را در مکان‌های مناسب و ایمن نگهداری کنید. این مکان باید دور از مناطقی با خطر انفجار و دور از حرارت، آتش، گازهای قابل اشتعال و مواد شیمیایی خطرناک باشد.

√بررسی دوره‌ای: تانکر سوخت را به صورت دوره‌ای بررسی کنید تا از وجود خرابی‌ها یا نشتی‌ها مطلع شوید. هر نشتی می‌تواند خطر ایجاد آتش را افزایش دهد.

√تنظیم فشار: اطمینان حاصل کنید که فشار


در دنیای مدرن و پویا امروز، تأمین آب و انرژی، دو عامل بسیار مهم در حیات شهری و صنعتی است. با افزایش جمعیت و تغییرات اقلیمی، نیاز به مدیریت هوشمندانه و نوآورانه منابع آب و انرژی بیشتر از همیشه اهمیت دارد. یکی از راهکارهای جذاب و نوآورانه در این زمینه، استفاده از مخزن‌های آب هوایی به عنوان ذخیره‌سازی انرژی است.

تبدیل مخزن‌های آب هوایی به ذخیره‌سازی انرژی

مخزن‌های آب هوایی اصولاً برای


استفاده از تانکر حمل سوخت باید با رعایت نکات ایمنی مهم صورت گیرد تا هرگونه خطر و حادثه‌ای به حداقل ممکن برسد. در زیر نکات ایمنی مهمی که باید در هنگام استفاده از تانکر حمل سوخت رعایت شوند، آورده شده است:

تانکر ذخیره سوخت

√پوشیدن لباس‌های ایمنی: هنگام بارگیری و تخلیه سوخت از تانکر، باید لباس‌های ایمنی مناسبی مانند جلیقه یا پوشش‌های محافظ برای جلوگیری از تماس مستقیم با سوخت و مواد خطرناک دیگر پوشیده شود.

√استفاده از وسایل حفاظتی: از کلاه، عینک محافظ،


تصویر زیر یک تانکر بسیار بزرگ می باشد که در حال تولید در شرکت می باشد. محصول در مرحله ساخت بدنه می باشد .این یکی ازمراحل اولیه  ساخت محصول است و پروسه های مختلفی بعد از این مرحله بر روی تانکر انجام می شود تا به صورت کامل آماده شود.

به دلیل شرایط خاص بازار شرکت قادر به افزایش انبوه تانکر و فروش آن نمی باشد همچنین به خاطر بالا رفتن قیمت مواد اولیه تولید این محصول بسیار کمتر شده است.

به همین دلیل در صورت نیاز


تانکرها استفاده گسترده ای در موتورخانه ها دارند.از تانکرهای برای استفاده در شوفاژ و گرمایش منازل استفاده می شود.تانکرهای مورد استفاده در موتورخانه های از نوع تانکرهای گالوانیزه هستند.این تانکرها برای نگهداری آب مورد استفاده قرار می گیرند.

مجموعه تانکرسازی نیکفرد خدمات تولید ،فروش و تعمیر تانکرهای مورد استفاده در موتورخانه ها را انجام می دهد.


تانکرسازی به شیوه کنونی صنعتی جوان هست که با پیشرفت صنعت در عرصه های مختلف  پدید آمده است. لزوم استفاده از تانکر و محلی برای ذخیره مايعات همیشه در طول زندگی بشر احساس می شد .ذخیره آب در آب انبارها در مناطق گرمسیر ، ذخیره روغن و شیر در ديگهای بزرگ و ... مواردی هستند که ازنیازهای بشر بوده اند در واقع تانکرسازی را می توان صنعتی با قدمت هزاران سال نامید که با پیشرفت تکنولوژی به شکل

کنونی در آمده


امروزه تانکر و مخازن نقش بسیار عمده ای در تجارت کلان جهانی دارند. تانکرهای غول پیکر حمل گاز ، حمل سوخت ، نفتکش و .. برای انتقال سوخت از کشوری به کشور دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.اهمیت این صنعت در دنیای امروز بیش از پیش نمایان شده است.

تانکرسازی تهران با بهره گیری از روشهای نوین تانکرسازی آماده تولید هر نوع تانکر در هر ابعاد و اندازه می باشد.این شرکت از مراکز تانکرسازی در تهران می باشد که سابقه بسیار زیادی در این  صنعت داشته و از مراکز پیش رو در این صنعت به شمار می آید.


شرح فایل

در این فایل پی دی اف لیست کلیه دوره ها و مهارتهایی که یک کارآموز تانکرسازی باید داشته باشد و طی کند آورده شده است.

این دوره ها شامل مباحث نظری و عملی می باشد. مهمترین مباحث دوره شامل موارد زیر می باشند.

نقشه کشی صنعتی مقدماتی

انجام محاسبات ويژه تانکرسازی

اجرای سطح گسترده استوانه و جوشکاری های مربوطه

تهیه مخروط زیر و رو

اجرای درب بالای سیلو


در روزهای اخیر که شاهد بروز کم آبی در مناطق مختلف کشور هستیم مشاهده می کنیم که آب به وسیله تانکرهای ماشینی به مناطق مختلف کشور ارسال می شود .در تولید و استفاده از این تانکرها باید نکات ایمنی و بهداشتی را کاملا رعایت کرد .بعضی از این تانکرها همیشه بر روی ماشین نصب هستند و با انتقال این تانکرها  به مناطق مختلف آب شرب در اختیار دیگران قرار می گیرد.برخی دیگر، از این تانکرها استفاده دیگری می کنند و با سوار کردن این تانکر بر روی ماشین و انتقال این تانکر به محل مورد نظر ، تانکر در آن محل مستقر و


استفاده از تانکر در اماکن  نظامی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد برای مثال تانکرهای سوخت‌رسانی بنزین و گازوئیل در مناطق مختلف به‌صورت مستتر تعبیه‌شده و برای ماشین‌ها و هواپیماهای نظامی استفاده می‌شوند. استفاده از این تانکرها در زمان جنگ اهمیت بسیار بیشتری دارد. به دليل عدم تمرکز انرژی در یک محل تانکرها سوخت را در مناطق مختلف قرار داده و به‌صورت مستمر پر و تخلیه می‌شوند.

تانکرهای آب نیز در شرایط نظامی نقش ویژه‌ای دارند. اکثر مراکز و مناطق


امروزه کشور ما یکی از صادر کنندگان عمده در منطقه به شمار می رود .صنعت تانکرسازی از صنایعی هست که در کشور به اندازه کافی رشد یافته و شرکتهای داخلی توان تولید انواع تانکر در ابعاد مختلف را دارند.

شرایط فروش تانکر به صورت عمده ای

تانکرسازی تهران آمادگی کامل جهت تولید و فروش تانکر به تعداد زیاد را دارد. مشتریان محترم در صورت درخواست تانکر با تعدادبالا  نیاز به عقد قرارداد فی مابین  تانکرسازی تهران و خریدار می باشد.

tankersazi 1402 06 05


مخازن پلی اتیلن موارد استفاده متعدد و مختلفی دارند؛ یکی از این موراد استفاده ،استفاده از این مخازن برای نگهداری آب است. در صورتی که از مخزن پلی اتیلن برای نگهداری آب شرب استفاده می کنید دقت داشته باشید که این مخازن حتما باید از نوع سه لایه باشند .

یکی دیگر از موارد استفاده از این مخازن برای نگهداری مواد اسیدی و خورنده هست . همانطور که می دانید مواد اسیدی بسیاری از نگهدارنده های فلزی را تجزیه می کنند اما توانایی تجزیه مواد پلاستیکی را ندارد، از این رو برای نگهداری  مواد اسدی در مقیاس های


تانکرهای آبی انواع مختلفی دارند که بسته به شرایط محیطی و نیازها مورد استفاده قرار می گیرند .یکی از معمول ترین انواع تانکرهای آبی تانکر فلزی هست که در پشت بام ها منازل مورد استفاده قرار می گیرند و جهت ذخیره آب در مناطق مسکونی یا صنعتی کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

از دیگر موارد تانکرهای آبی تانکرهای هوایی هست که معمولا جهت ذخیره آب در مناطق دور از شهر مثل پادگان ها ،شرکت ها ، مناطق مسکونی و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

هزینه این


در فصل تابستان و گرمای شدید هوا آب موجود در تانکرها هم به شدت داغ می شوند و در شرایط قطع شدن آب شهری یا کارنکردن پمپ آب ساختمان ها، مجبور به استفاده از آب تانکر می شویم که در صورت عدم استفاده از عایق در تانکر ، آب ورودی به ساختمان ها از تانکر ، بسیار گرم و ونامطلوب خواهد بود .در زیر نحوه ایجاد عایق گرما برای تانکر توضیح داده می شود .

جهت ایجاد عایق در مقابل گرمای آب تانکر می توانید سطح بیرونی تانکر را با پشم شیشه


دوستان عزیز به دلیل تحریم های خارجی مواد اولیه ساخت تانکرهای بسیار گران شده است و در حال حاضر تولید و فروش تانکر های ساخته شده با مواد اولیه وارداتی  هیچ وجه مقرون به صرفه نیست .از این رو تانکرسازی تهران به دلیل رعایت حال مشتریان و تولید تانکرهای ارزان قیمت و مقرون به صرفه اقدام به تولید تانکرهایی می نماید که در وحله اول صددرد با مواد اولیه داخلی تولید شده اند ثانیا از نظر کیفیت به تانکرهای خارجی بسیار نزدیک می باشند.


حتما تابه حال مخازن هوایی و مخازن آب را دیده اید .این مخازن بر روی پایه هایی قرار دارند. جالب است بدانید این سازه ها باید تمام از نوع لوله های صنعتی ساخته شده باشد.و با فاصله محاسبه شده با پیلت و کمربند بصورت افقی نصب می شود.

یکی از نکاتی که در مورد پایه های مخازن به ذهن می رسد این هست که در صورت وقوع طوفان و زلزله احتمال شکستن و خرابی پایه ها وجود دارد ؟بله. درگذشته بارها دیده شده است که به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی و اصولی ،بروز حوادث طبیعی باعث شکستن پایه های ،افتادن تانکر و ایجاد خسارتهای


شاید تا به حال  به این  سوال  برخورده باشید که مخازن و تانکرها  چطور به صورت استوانه ای در می آیند و برای انجام این کار چه پروسه هایی  انجام می شود .جهت ساخت تانکر و   مخزن ورق ها در ابعاد مختلف برشکاری می شوند .سپس توسط دستگاه مخصوص هر برش  به صورت به صورت استوانه در می آید و در نهایت این استوانه ها توسط لیفتراک در کنار هم قرار می گیرند.

در واقع مخزنی که به صورت استوانه ای


یکی از فاکتورهای مهم در خرید مخزن پلی اتیلن ضخامت مخزن می باشد.معمولا ضخامت مخازن براساس اندازه و یا سفارش مشتری تعیین می شود.بدین صورت که هرچقدر مخزن بزرگ تر باشد به الطبع میزان مایع بیشتری را در خود جای می دهد از این رو بدنه مخزن پلی اتیلن برای مقاومت بیشتر در برابر فشار باید ضخیم تر باشد.همچنین به دلیل اینکه برخی مصارف مخازن پلی اتیلن برای نگهداری مواد اسیدی می باشد بهتر است در این موارد از مخازن با ضخامت بالا استفاده کرد .


متاسفانه همانطور که شاهد هستیم در هفته های اخیر کشورعزیزمان شاهد وقوع سیل در استان های مختلف بوده است.یکی از مهمترین نیازهای سیل زدگان عزیز دسترسی به آب سالم و بهداشتی می باشد .متاسفانه در برخی مناطق سیل زده به دلیل از بین رفتن زیرساختهای لوله کشی آب ،امکان دسترسی به آب در این مناطق وجود ندارد.مخازن پلی اتیلن یکی از بهترین ابزار برای رساندان آب سالم و بهداشتی به عزیزان گرفتار در مناطق سیل زده می باشد .این مخازن سایزها و اندازهای مختلفی دارند و پس از پر شدن با آب توسط وسایل نقلیه از جمله


در بسیاری از گلخانه‌ها ،باغ‌ها و محل‌هایی که برای آبیاری گیاهان و حتی حیوانات استفاده می‌شود از مخازن آب پیش‌ساخته استفاده می‌شود.  مخازن آب پیش‌ساخته‌ای که در سال‌های اخیر طراحی‌شده و به بازار عرضه‌شده‌اند

همانند حوزه و تانکر بزرگی می‌باشند که آب را در خود ذخیره می‌کنند و در صورت نیاز این آب استفاده می‌شود. در ابتدا این مخازن تنها در کشورهای خارجی تولید می‌شد و تعداد بسیاری از این مخازن توسط شرکت‌های وارد کننده وارد بازار ایران می‌شد .اخیراً شرکت‌های داخلی نیز اقدام به تولید این‌گونه


از مشکلات رایجی که ممکن است تانکرهای قدیمی و فرسوده به آ دچار شوند،نشتی تانکر است.نشتی تانکر معمولا به دلیل پوسیدگی و ایجاد حفره و سوراخ در تانکر ایجاد می شود.هر قسمتی از تانکر ممکن است پوسیده شده و دچار نشتی شود.اما بیشتر پوسیدگی در ناحیه دهانه تانکر اتفاق می افتد.برای تعمیر این مشکل می توان از چند روش استفاده می شود.مهمترین موارد در ترمیم تانکر دارای نشتی و پوسیدگی ،استفاده از مواد پوششی نظیر بتن ماسه ای ،قیر یا چسب  و یا انجام جوشکاری می شود.مجموعه تانکرسازی تهران خدمات رفع نشتی انواع


 سالهاست که استفاده از مخازن و تانکرهای امروزی در میان مردم رواج داشته است.امروزه با وجود پیشرفت صنعت و فن آوری و لوله کشی آب و گاز به دورافتاده ترین روستاها و شهرها ، هنوز هم لزوم استفاده از تانکرها و مخازن آب و نفت احساس می شود .

مناطق بسیاری وجود دارند که به دلیل شرایط خاص جغرافیای زیرساخت و لوله کشی های لازم در آنجا انجام نشده است .عشایر و اقوامی که به صورت کوچ زندگی می کنند .بروز حوادث غیر مترقبه نظیر ترکیدن لوله ،سیل ،زلزله و ...  .همه و همه از دلایلی هستند که لزوم تولید و مجهز


صنعت تانکرسازی مانند سایر صنایع دیگر روزبه روز در حال پیشرفت و تکامل است وشرکتهای پیشرو در این صنعت همواره سعی در تولید تانکر های با مقاومت بالا ، حمل ونقل آسان و قیمت مناسب دارند گونه ای از تانکرهای آبی که در زیر می بینید از جدیدترین نوع تانکرهای آب می باشد که دارای طرح و ظاهری زیبا و مدرن و حجم ذخیره سازی بالا می باشد.

 این تانکرها با طراحی اشکال خاص توانایی ذخیره حجم بیشتری از آب را دارند همچنین این تانکرها فضای کمتری نسبت به تانکرهای معمولی اشغال می کنند.

انواع تانکرهای آبی


همانطور که می دانید از تانکرها برای نگهداری یا حمل و نقل مایعات استفاده می شود.برخی از کاربردهای تانکر نگهداری و حمل آب شرب و سایر مایعات بی خطر است .اما از تانکر برای حمل و نقل مایعات خطرناک و قابل اشتعال نظیر بنزین ،گازوئیل ،اسید و مواد شیمیایی نیز استفاده می شود.این مایعات به صورت بالقوه خطرناک هستند و با کوچکترین سهل انگاری امکان حریق و انفجار در تانکر وجود دارد.

موردی که حتما باید در مورد این تانکرها دقت کنید این هست که این تانکرها


گاها دیده می شود که برخی تانکرها دچار زنگ زدگی می شوند و مشکلاتی ایجاد می کنند.برای توضیح دلیل زنگ زدن تانکر های گالوانیزه بهتر است کمی در مورد پروسه تولید این تانکرها بنویسیم.ورق های گالوانیزه که در تولید تانکر استفاده می شوند به خودی خود امکان زنگ زدن دارند.در پروسه تولید تانکر گالوانیزه باید ورق های مورد استفاده در ساخت تانکر الکترولیزه شده و با اسید شستشو شوند .این کار باعث می شود تانکر از زنگ زدن در امان باشد.در واقع الکتورلیز برق مثبت و منفی است کا باعث چسبیده شدن ورق به گالوانیزه می


ماشین های مخلتفی اقدام به حمل و جابه جایی تانکر می نمایند.برخی از این تانکر ها تانکرهای حمل کننده مایعات قابل اشتعال و سوخت هستند ،برخی مایعات اسیدی و شیمیایی و برخی نیز صرفا جهت حمل آب استفاده می شوند.همه می دانیم که خودرها برای حضور در خیابان ها حتما باید بیمه داشته باشند.همچنین نصب تانکر بر روی ماشین می تواند باعث افزایش خطرات جاده ای و خسارات شود .از این رو رانندگان کامیون های و ماشین های حمل کننده تانکر حتما باید دارای بیمه نامه معتبر باشند .در ضمن بیمه های مکملی برای خودرهای حمل کننده


تولید کنندگان تانکر و مخزن باید بر اساس مقدار تولیدشان بتوانند مکان مناسبی برای تولید و نگهداری تانکر و مخزن ایجاد کنند.این امر به میزان تولید ،تانکر در مجموعه مربوطه بستگی دارد.مجموعه هایی که  به صورت مرتب در حال تولید تانکر و مخزن هستند به الطبع نیازمند وجود محیطی برای تولید مداوم و نگهداری تانکرهای تولید شده می باشند.برخی تولید کنندگان که تنها به صورت موردی کار می کنند و تولید محدودی دارند شاید بتوانند با تهیه مکان کوچک کار خود را انجام دهند.برای مصال تولید کننده ای که در ماه یک یا دو


آب لازم برای ذخیره سازی در مخازن هوایی معمولا توسط چاهایی که در زیر مخزن حفر شده تامین می کنند.در برخی مکان ها که امکان حفر چاه وجود ندارد آب مورد نیاز تانکرهای هوایی از طریق تانکرهای ماشینی و یا انجام لوله کشی تامین می شود.
در مخازن هوایی هرچقدر ارتفاع پایه های مخازن بیشتر باشد فشار آب بیشتر خواهدبود.به الطبع برای مساحت های بزرگ تر نیاز به فشار آب بیشتری می باشد.ارتفاع لازم برای مخزن بستگی به اندازه محیط دارد ؛در واقع ارتفاع مخزن نسبتی از اندازه محیط آبیاری توسط مخزن است.برای مثال در صورتی که محیط شما


از مخازن سیلو برای ذخیره گندم ، سیمان و مواد دامداری  استفاده می شود.مخازن سیلو از حجم 10 تن الی 500 تن می باشند.جنس این مخازن از ورق فولاد مبلارکه اصفهان می باشد.این مخازن دارای نردبام جهت بارگیری و بازدید و تخلیه می باشندهمچنین این مخازن دارای لوله های مخصوص جهت بارگیری و تخلیه هستند.در رنگ کاری این مخازن  از رنگ های اپوکسی استفاده می شود.رنگ اپوکسی رنگ بهداشتی است.دلیل استفاده از رنگ اپوکسی در مخازن شرب این هست که پس از جوشکاری محل جوش سیاه شده و رنگ قبلی آن از بین می رود از این رو


در زیر نمونه ای از یک تانکرماشینی تولید شده در تانکرسازی تهران را مشاهده می کنید.این تانکرها جهت حمل سوخت و مواد پتروشیمی استفاده می شوند و با طرح شرکت نفت می باشند.این مخازن اندازه های مختلفی دارند که معمولا بر روی نیسان ،خاور و کامیون سوار می شوند.حجم این مخازن از 2000 لیتز تا 30000 لیتر می باشد .در تولید این تانکر از ورق های اس تی 37  شرکت فولاد مبارکه اصفهان استفاده می شود.ضخامت این مخازن از 3 میلیمتر تا 5 میلیمتر می باشد.

این


مخازن کویل دار از دیگر انواع مخازن است. این مخازن برای گرم کردن آب استفاده می شوند. بیشترین استفاده از این مخازن در گلخانه ها است، به صورتی که جهت گرم کردن آب گلخانه ها از این مخازن استفاده می شود .همچنین در موتورخانه بسیاری از ساختمان های مسکونی و اداری بزرگ از مخازن دوجداره و کویل دار استفاده می شود .طریقه گرم کردن آب توسط مخازن کوئل دار به این صورت است که آب توسط مشعل گرم شده و از طریق لوله های مسی  مارپیچ  که کوئل نام دارد به مخزن وصل می شود.آب ساختمان توسط کوئل گرم شده و به قسمت


مخازن و تانکرهای آب معمولا به عنوان منبع ذخیره آب در ساختمان های مسکونی و ادارات استفاده می شوند.زمانی که آب مجموعه قطع شود تانکر باز می شود و مشترکین از آب تانکر استفاد می کنند تا زمانیکه قطعی آب برطرف شود.مشکلی که در این میان ایجاد می شود این هست که در صوتری که تانکر خالی باشد و  استفاده کنندگان بخواهند تانکر را پر کنند پس از باز کردن شیر تانکر ،زمانیکه تانکر پر شد پروسه ورود آب به تانکر قطع نمی شود و ورود آب به تانکر ادامه می یابد .در این شرایط آب به همین صورت از تانکری که پر شده


نوع جدیدی ازمخازن پلی اتیلن در کشورهای خارجی تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند.این مخازن، مخازن مقاوم و بزرگی هستند که بر روی ماشین و یدک کش نصب می شوند. به وسیله این مخازن  آب و مایعات به مناطق مختلف ارسال می کنند .استفاده از این مخازن در کشور ما فعلا به صورت کلی رواج پیدا نکرده است اما در آینده شاهد استفاده از این محصولات در مقیاس وسیع در کشور خواهیم بود.سبکی و کقیمت مناسب این محصولات باعث شده است که پتانسیل بالایی برای تقاضای  آن در بازار کشور وجود داشته باشد.یکی از مواردی که


تانکرهای ماشینی را می توان بر اساس مایعاتی که تانکرها حمل می کنند به چند نوع تقسیم کرد.تانکرهای حمل آب،تانکر حمل بنزین و گازوئیل و تانکرهای های حمل مایعات خورنده شیمیایی از جمله مهم ترین تانکرهایی هستند که جهت حمل مایعات استفاده می شوند.تانکرهای حمل آب معمولا از نوع تانکرهای گالوانیزه هستند .در مورد تانکرهای ماشینی حمل آب نیزبه همین صورت می باشد.تانکرهای حمل بنزین و گازوئیل از نوع فولاد سیاه تولید شده در شرکت فولاد مبارک اصفهان می باشند .تانکرهای حمل مواد شیمیایی نظیر اسید نیز از دو لایه تشکیل


تولید و ارسال  تانکر هوایی در تاریخ 1400/03/11

در زیر تصویر یک تانکر هوایی تولید شده در مجموعه تانکرسازی تهران را مشاهده می کنید.تولید این تانکر از تاریخ 1400/02/20 تا تاریخ 1400/03/09 انجام شد.این تانکر دارای ظرفیت 50000 لیتر است.

استفاده از ورق های گالوانیزه ضخیم و حجم بالای ذخیره سازی از خصوصیات ویژه این تانکر است.


- در هنگام حمل و نقل تانکر باید دقت شود که تانکر به درستی بر روی وسیله نقلیه بسته شود،

همچنین باید از وسیله نقلیه سالم و مناسب جهت حمل و نقل تانکر استفاده شود.

- هنگام نصب تانکر رعایت کلیه نکات ایمنی الزامی است همچنین باید تانکر به درستی در محل

نصب شده و از محکم بودن و تکان نخوردن تانکر در محل نصب اطمینان حاصل شود.

- تانکرها در معرض دمای بسیار زیاد قرار نگیرند.

- در دماهای بسیار


مرکز تانکرسازی تهران اقدام به تولید و فروش نوع جدید از کانکسهای مسکونی پیش ساخته  با ظاهری

بسیار زیباو مقاوم پیش نموده است.

کانکسهای فوق به دو صورت قابل حمل و غیر قابل حمل می باشند. کانکسهای قابل حمل را می توان به

راحتی به محل دلخواه انتقال داد.البته اینگونه کانکسها به دلیل قابل حمل بودن و استفاده از سازه درقسمت 

زیرین کانکس قیمت بالاتری دارند .


در زیر تصویر یک عدد مخزن دفنی را می بینید.حدود 90 درصد از مخازن دفنی برای ذخیره سوخت استفاده می شوند.به دلیل خطرناک بودن این مخازن آنها در زیر زمین دفن می شوند.این مخازن معمولا در پمپ بنزین ها و جایگاههای سوخت نصب می شونند.برخی از مخازن دفنی نیز برای ذخیره آب در قسمت پارکینگ مجتمع ها و در زیر زمین دفن می شوند.همانطور که در تصویر زیر می بینید بر روی مخزن یک لایه ایزوگام نصب شده است.برای اینکه رطوبت زمین این مخزن را از بین نبرد روی مخزن را ایزوگام می زنند.این کار باعث افزایش طول عمر تانکر می


عمل سمبلانس یکی از پروسه های تولید مخزن است.این کار برای تمیز کردن کف و دور مخزن انجام می شود.سمبلانس در مخازن کارکرده و دست دوم که دارای پوسیدگی هستند انجام می شود.سمبلانس کردن قبل از انجام رنگ کاری و رنگ اپوکسی انجام می شود.در واقع در این مرحله عمل زنگ زدایی کف ، دور  و بدنه مخزن انجام می شود.دلیل انجام این کار این هست که رنگ به خوبی به ورق بچسبد.سمبلانی توسط دستگاه سمبلانس و مسواره انجام می شود.

مسواره


ورق های گالوانیزه از مقاوم ترین ورق های فلزی می باشند.مخازن ساخته شده با این ورق ها که به مخازن گالوانیزه معروف هستند عمر بسیار بالایی دارند.این مخازن به این زودی ها امکان پوسیدگی و رسوب بستن ندارند.ورق های گالوانیزه به دو نوع عمده درجه 1 و درجه 2 تقسیم می شوند.ورق های گالوانیزه درجه 1 کارکرد مفیدی در حدود 50 سال دارند.ورق های گالوانیزه درجه 2 عمر کمتری نسبت به درجه 1 دارند و چیزی در حدود 8 تا 10 سال عمر دارند.


معمولا کانکس ها در مناطقی بیرونی شهر قرار داده می شوند.اغلب کانکس ها دارای لوله کشی آب نمی باشند و از مخازن و تانکرها برای تامین آب کانکس ها استفاده می شود.به الطبع جهت استفاده از سرویس بهداشتی در کانکس ها نیاز به ذخیره آب می باشد .برای ذخیره آب در سرویس بهداشتی کانکس ها از تانکرهای مناسب برای این کار استفاده می شود.این تانکرها که به تانکرهای ذخیره آب سرویس بهداشتی معروف هستند در حجم و گنجایش مختلفی تولید می شوند.


در برخی موارد به دلیل ایجاد فشار بیشتر در آب خروجی مخزن و یا کمتر شدن فضای اشغال شده توسط مخزن ،اقدام به ساخت مخازن عمودی پایه دار می کنند.در این مخازن معمولا ارتفاع مخزن از عرض آن بلند تر است.پایه های این مخازن در حدود 1 تا 2 متر می باشد.این پایه ها در زیر کف و قسمت عدسی مخزن نصب می شود.همچنین گاهی در این مخازن به دلیل بلندی مخزن نردبام هایی نصب می شود.جنس این مخازن معمولا به صورت گالوانیزه یا پلی ایتلن می باشد.


مجموعه تانکرسازی تهران تولید کننده انواع تانکرهای گالوانیزه در اندازه های بسیار بزرگ است.در تصویر زیر پروسه تولید یک عدد تانکر گالوانیزه در ابعاد بزرگ را مشاهده می کنید.

tankersazitehran.com14000311 70

این تانکر در تیرماه 1400توسط مجموعه تانکرسازی تهران برای یک کارخانه تولید سیمان طراحی و ساخته شده است.این تانکر جهت حمل سوخت استفاده می شود.ظرفیت این مخزن 60000 لیتر می باشد.عدسی های این مخزن به صورت لبه دار تولید می شود و طرح شرکت نفت می باشد.داخل این مخزن چند موج گیر قرار می گیرد .قرار دادن موج گیر در مخزن به این دلیل است


در زیر تصویری از یک تانکر گالوانیزه ماشینی را مشاهده می کنید.این تانکر در تاریخ 1400/04/25 جهت حمل سوخت ساخته شده است.تانکر آماده نصب بر روی تریلی می باشد.عملیات نصب تانکر بر روی تریلی توسط جرثقیل ماشینی انجام می شود.

tankersazitehran.com14000311 18


مجموعه تانکرسازی تهران کمیسیون ويژه ای برای عزیزانی که مشتریان و خریداران تانکر را به این مجموعه معرفی می کند در نظر گرفته است.هر شخص یا مجموعه می تواند با انجام بازاریابی و جذب مشتری برای مجموعه تانکرسازی تهران از  کمیسیون ويژه ای این مجموعه که مبلغ چشم گیری نیز هست برخوردار شود.


در زیر تصویر یک عدد تانکر گالوانیزه را در حال جابه جایی مشاهده می کنید.این تانکر توسط تانکرسازی تهران به سفارش یکی از مشتریان برای استفاده آب شرب ساخته شده و برای یکی از استان های جنوبی ارسال می شود.همانطور که در تصویر می بینید تانکر در حال بارگیری و انتقال با جرثقیل به کامیون می باشد.

tankersazitehran.com14000311 60


در تصویر زیر تانکر ماشینی تولید شده توسط تانکرسازی تهران را مشاهده می کنید.این تانکر از نوع گالوانیزه می باشد و برای نگهداری و حمل آب استفاده می شود. تانکرهای گالوانیزه هنوز هم راهکاری مناسب و ایمن برای استفاده از آب شرب هستند. اما در صورتی که تانکر آب در تماس با مایع های خورنده باشد و یا با برخورد ضربه صدمه ببینند، این امر باعث بروز نگرانی هایی بهداشتی خواهد بود.

tankersazitehran.com14000311 68

برای مشاهده کلیپ های تصویری تولید این تانکر اینجا کلیک کنید.


در برخی موارد به دلیل اندازه و ابعاد بزرگ مخزن، نمی‌تواند مخزن را توسط کامیون و تریلی منتقل کرد. در این صورت بایستی مخزن را در محلی که قرار است نصب شود، تولید نمود. البته این مورد بیشتر در تانکرهای هوایی که دارای پایه‌های بلند هستند اتفاق می‌افتد. بااین‌حال مخازن آب و مخازن دیگری نیز هستند که حجم و اندازه بزرگی دارند و باید حتماً در محل مشتری نصب شوند.

tankersazitehran.com14000311 57

tankersazitehran.com14000311 39

مجموعه تانکرسازی تهران قادر به حضور در محل مشتری و تولید مخازن با ظرفیت‌های بسیار بالا می‌باشد.


استیل از جمله فلزاتی است که از آهن  تولید می شوند؛ درواقع از آهن و کربن. البته استیل با آهن ربا جذب نمی شود و واکنشی به آن نشان نمی دهد. از این محصول در صنایع مختلف استفاده می شود .از جمله صنایعی که استیل کاربرد فراوان دارد صنعت تانکرسازی می باشد .استفاده از استیل در تانکرسازی مزایای فراوانی دارد که این فلز را به محبوب ترین و موثرترین ماده اولیه در تولید تانکرهای فلزی تبديل کرده است.

 ورق استیل خالص است یعنی به‌صورت کامل از استیل


  ورق‌های فلزی مورداستفاده در تولید تانکر ۲ نوع هستند.۱-ورق‌های فولادی ۲-ورق‌های استیل

 ورق‌های فلزی

ورق‌های فولادی مورداستفاده در ایران یا ورق‌های تولیدشده در فولاد مبارکه هستند و یا ورق‌های فولادی وارداتی از روسیه. ورق‌های فلزی برای تولید طیف گسترده‌ای از تانکرها استفاده می‌شوند. قبل از استفاده از ورق‌های فلزی بایستی این ورق‌ها گالوانیزه شوند و یا بارنگ اپوکسی رنگ‌کاری شوند.


گالوانیزه کردن پروسه‌ای هست که به روی ورق‌های فلزی انجام می‌شود. ورق‌های فلزی مورداستفاده در تولید تانکر آب قبل از استفاده بایستی یا گالوانیزه یا رنگ‌کاری اپوکسی شوند. (برای جلوگیری از زنگ زدن فلز).  در پروسه گالوانیزه کردن ۱۰۰ تا ۱۵۰ میکرون گالوانیزه بر روی ورق اضافه می‌شود. قبل از گالوانیزه کردن ورق‌های فلزی، ورق‌ها بایستی شستشو شوند. سپس ورق‌ها توسط جرثقیل در وان های مخصوصی قرار می‌گیرند. در این وان ها، قلع و روی باهم ترکیب‌شده‌اند و با حرارت بسیار بالا به‌صورت مذاب وجود دارند


در سیستم‌های آبیاری و شهری، تانکر آب هوایی ازجمله ابزارهایی است که برای ذخیره آب استفاده می‌شود. ظرفیت تانکر آب هوایی می‌تواند بین چند صد لیتر تا چند هزار لیتر باشد و بسته به محیط استفاده، می‌تواند بسیار مفید باشد. در این مطلب، به بررسی تأثیر ظرفیت تانکر آب هوایی بر رفتار و عملکرد آن در شرایط مختلف آب و هوایی پرداخته می‌شود.

ظرفیت تانکر آب هوایی بر رفتار و عملکرد آن در مواردی مانند فشار آب و زمان لازم برای پر شدن تأثیر می‌گذارد. همچنین، ظرفیت تانکر


هر باغداری نیاز به داشتن یک تانکر در باغ دارد. زیرا ممکن است آب موردنیاز باغ به‌موقع تأمین نشود. هیچ محدودیتی برای استفاده از انواع تانکر و مخزن در باغ وجود ندارد؛ در باغ‌ها می‌توان از تانکرهای هوایی، تانکرزمینی، مخزن پلی‌اتیلن و ... استفاده کرد. انتخاب مخزن مناسب برای باغ به عواملی بستگی دارد. در زیر برخی از این عوامل را ذکر کرده‌ایم.

√مساحت باغ: در باغ‌هایی که مساحت زیادی دارند (بیش از 5000 هزار متر) تانکرهای زمینی جوابگو نیست و نیاز هست که از تانکرهای هوایی با تجهیزات آبیاری استفاده


مخزن ذخیره آب باران، مخزن آبی است که برای جمع‌آوری و ذخیره آب باران استفاده می‌شود.  آب ذخیره‌شده می‌تواند برای آبیاری باغ‌ها، کشاورزی، شستشوی توالت‌ها، ماشین‌های لباسشویی، ماشین‌های شستشو و همچنین برای آشامیدن استفاده شود(البته در صورت نیاز به آشامیدن آب حتماً باید با تجهیزات استاندار تصفیه شود). به‌ویژه در مکان‌هایی که منابع آب دیگر در دسترس نیستند، گران هستند یا کیفیت پایینی دارند؛ برخی از این تانکرها دارای سیستم فیلترینگ آب هستند.


مخازن پلی‌اتیلن، مخازنی پلاستیکی هستند که در کنار مزایای فراوانی که دارند، معایبی نیز دارند. دو مورد از این معایب آسیب‌پذیری این مخازن در برابر حرارت یا برخورد اجسام برنده است. این موارد می‌تواند باعث سوراخ شدن این مخازن شود. از سوی دیگر بدون محافظت مناسب، اشعه ماوراءبنفش باعث تجزیه ترکیبی عناصر پلی‌اتیلن می‌شود و مخزن پلی‌اتیلن را شکننده می‌کند. این می‌تواند باعث ایجاد ریزترک‌ها شود که منجر به نشت و خرابی احتمالی مخزن ذخیره مواد شیمیایی می‌شود. در این صورت نیاز به تعمیر مخزن است.


مخزن ذخیره آب عمودی مانند سایر انواع مخازن  برای نگهداری مایعات استفاده می‌شود.  این مخازن معمولاً از فلزات ، بتن یا حتی پلی‌اتیلن ساخته می‌شود. این مخزن‌ها در محل‌هایی با محدودیت فضایی استفاده می‌شوند، زیرا در مقایسه با مخازن افقی، برای نگهداری حجم آب بیشتری در فضای کمتری قرار می‌گیرند.

در مخازن ذخیره آب عمودی، آب از طریق لوله‌های ورودی به داخل مخزن جاری می‌شود و در آنجا ذخیره می‌شود. برای استفاده از آب، لوله‌های خروجی از قسمت


هنگام خرید تانکر باید به چه مواردی باید توجه کنیم؟

در هنگام خرید تانکر باید مواردی را در نظر گرفت تا خرید معقول و به صرفه ای داشته باشید.در زیر چند نکته مهم که هنگام خرید تانکر باید مدنظر داشته باشید را ذکر می کنیم.

یکی از مهم ترین مواردی که باید قبل از خرید تانکر مشخص کنیم این هست که چه نوع تانکر با چه حجمی خریداری کنیم.

تانکر گالوانیزه،مخزن پلی ایتلن یا هر نوع دیگری را


تانکر سازها برای ساخت تانکر باید محاسبات مختلفی انجام دهند. یکی از مهم‌ترین این محاسبات، محاسبه ابعاد تانکر برای ساخت تانکری با حجم مشخص است؟ برای مثال یک تانکر 20000 لیتری چه متر طول، عرض یا ارتفاع باید داشته باشد.

تانکرها شکل‌های مختلفی دارند. استوانه‌ای، چهارگوش و ... . محاسبه هر یک از این اشکال به فرمول خاصی نیاز دارد. در زیر نحوه محاسبه حجم تانکرها با شکل‌های مختلف را ذکر می‌کنیم.

حجم تانکر چهارگوش: 1000*(طول * عرض * ارتفاع) ؛ برای


کامیون‌های نفت‌کش برای انتقال نفت به نقاط مختلف استفاده می‌شود. یک کامیون نفت‌کش می‌تواند حدود 8000 گالن نفت خام را در خود جای دهد و ازآنجایی‌که یک بشکه نفت خام معادل 42 گالن است، به این معنی است که یک کامیون تانکر می‌تواند حدود 190 بشکه نفت را در خود جای دهد.


در بازار امروز تانکرهای دست‌دوم مشتریان فراوانی دارند. بسیاری از مشتریان در مورد قیمت تانکر دست‌دوم سؤال می‌پرسند. قیمت تانکر دست‌دوم به عوامل بسیاری بستگی دارد؛ در زیر برخی از این عوامل را ذکر می‌کنیم.

نوع تانکر(ماشینی، هوایی، زمینی و...)

جنس ورق تانکر (فلزی یا پلاستیکی بودن)

مدت‌زمان کارکرد تانکر

سالم بودن تانکر

اندازه تانکر

سالم بودن یراق‌آلات تانکر


تانکرهای گازوئیل برای نگهداری و حمل‌ونقل گازوئیل استفاده می‌شوند. این تانکرها انواع مختلفی دارند که ما در زیر چند نوع آن را ذکر می‌کنیم.

تانکر دفنی نگهداری گازوئیل (جهت پمپ‌بنزین)

تانکر ماشینی حمل گازوئیل

تانکر زمینی نگهدارندِ گازوئیل

ما در تانکر سازی تهران تولید و فروش انواع تانکرهای گازوئیل را انجام می‌دهیم.

 

ساخت تانکر حمل سوخت

ساخت تانکرحمل سوخت یکی از


با افزایش روزافزون قیمت تانکر، بسیاری به خرید تانکرهای دست‌دوم روی آورده‌اند. این مورد در میان کسانی که از تانکر برای آبیاری مزارع و کشاورزی استفاده می‌کنند، بیشتر دیده می‌شود.

ما در کنار تولید انواع تانکر، خریدوفروش تانکرهای دست‌دوم را نیز انجام می‌دهیم. ما تانکر کارکرده مشتریان را باقیمت مناسب خریداری کرده و با انجام سرویس و تعمیرات (در صورت نیاز)، باقیمت مناسب به مصرف‌کنندگان می‌فروشیم.

تانکر هوایی دست دوم


تریلی از بزرگ‌ترین ماشین‌ها محسوب می‌شود. از تریلی برای جابه‌جایی و حمل‌ونقل بارهای با وزن بالا استفاده می‌شود. بسته به نوع بار تریلی، کانتینر، تانکرها یا باربندهای مختلف بر روی تریلی نصب می‌شود. یکی از بارهای مهمی که توسط تریلی حمل‌ونقل می‌شود، مایعات است. مایعات شامل بنزین، نفت، گازوئیل، آب، انواع اسید و... .

جهت حمل‌ونقل مایعات توسط تریلی نیاز به نصب تانکر بر روی آن است. تانکرهای موردنیاز برای تریلی جزو بزرگ‌ترین و گران‌قیمت‌ترین


اصفهان صنعتی‌ترین استان ایران است. سهم قابل‌توجهی از مصرف آب در اصفهان به مصارف صنعتی اختصاص دارد. در این استان مراکز صنعتی بسیار بزرگی وجود دارد. این مراکز برای استفاده از آب نیاز به زیرساخت‌های لازم دارند. تانکرهای بزرگ و غول‌پیکر یکی از بخش‌های مهم این زیرساخت‌ها هستند. ازجمله پراستفاده‌ترین تانکرها در اصفهان تانکرهای بزرگ هوایی و زمینی و


در زیر یکی از نمونه کارهای تانکر ماشینی ساخته‌شده توسط تانکرسازی تهران را مشاهده می‌کنید. در این تصویر می‌بینید که تانکر ساخته‌شده توسط جرثقیل در حال نصب بر روی ماشین است.

worksample of oil car tanker


در تصویر زیر نمونه کار تانکر گالوانیزه ماشینی را مشاهده می‌کنید. این تانکر جهت آبیاری درختان و گیاهان جاده‌های شهری استفاده می‌شود. این تانکر توسط تانکرسازی تهران با ظرفیت 15000 لیتر برای شهرداری تهران ساخته‌شده است.

worksample of carwater tank


در زیر تصویری از یک تانکر عمودی را مشاهده می‌کنید؛ این تانکر در تانکر سازی تهران ساخته‌شده است. این تانکر دارای پایه‌های کوتاهی برای حفظ تعادل و فاصله از سطح زمین هست و همچنین این تانکر دارای پله‌هایی برای بالا رفتن از آن است.

Vertical water tanker1

ما در تانکر سازی تهران تولید انواع تانکر عمودی را انجام می‌دهیم.


در زیر تصویر ساخت یک عدد تانکر ماشینی را مشاهده می‌کنید؛ این تانکر از نوع تانکر ماشینی بوده و برای انتقال سوخت است. ظرفیت این تانکر 20000 لیتر است.

ما در تانکر سازی تهران قادر به ساخت تانکر ماشینی با هراندازه‌ای هستیم.

worksample of water tank for oil


در زیر تصویر یک عدد تانکر هوایی ساخته‌شده توسط تانکر سازی تهران را مشاهده می‌کنید. ساخت این تانکر در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۸ تکمیل‌شده و در حال بارگیری برای ارسال به مشتری است. این تانکر با ظرفیت ۳۵۰۰۰ لیتر است؛ در ساخت این تانکر از بهترین مواد اولیه و اتصالات استفاده‌شده است.

towertanker14010628


در زیر تصویر مدیریت مجموعه آقای حسین برادران را در حال ساخت تانکر ماشینی ۴۰۰۰۰ لیتری مشاهده می‌کنید؛ این تانکر برای نصب بر روی یک کفی ۱۸ چرخ ساخته‌شده است. این تانکر قرار است برای انتقال آب به شهرستان‌ها و امور کشاورزی و آبیاری استفاده می‌شود.

car tanker 40000


ساخت تانکر به محیطی بزرگ و با تجهیزات مختلف نیاز دارد. در تصویر زیر کارگاه جدید و مجهز تانکرسازی

تهران را مشاهده می‌کنید. ما در این کارگاه سرپوشیده ظرفیت ساخت 5 تانکر بزرگ به‌صورت هم‌زمان راداریم.

کارگاه جدید ما در تاریخ 1400/08/01 در شهرک صنعتی چهاردانگه راه‌اندازی شده است.

worksample of water tank

 


در تصویر زیر پرسنل ما را در حال ساخت یک تانکر گالوانیزه مشاهده می‌کنید؛ این تانکر ۳۰۰۰۰ لیتری بوده و برای یک شرکت ساختمان در حال ساخت است. در این تانکر از ورق‌های ضخیم فلزی و باکیفیتی استفاده‌شده است.

worksample14010620


ما در تانکرسازی تهران سفارش‌های ساخت و تولید تانکر را به‌صورت عمده و در تعداد بالا انجام می‌دهیم. برخی از سفارش‌دهندگان عمده تانکر فروشندگان تانکر می‌باشند. برخی نیز شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ هستند که نیاز به تعداد زیادی تانکر و مخزن دارند.

14010628تانکرسازی

بالطبع سفارش‌های عمده تانکر با تخفیف ويژه همراه خواهد بود.

 


جوشکاری تانکر از پروسه‌های مهم در روند تولید تانکر است. جوشکاری صحیح و اصولی باعث دوام و مقاومت بالای تانکر می‌شود. جدا از روند تولید تانکر، جوشکاری تانکر در پروسه‌های تعمیر و نگهداری نیز انجام می‌شود.

ما به‌غیراز انجام جوشکاری در پروسه تولید، خدمات جوشکاری جهت تعمیر و نگهداری تانکر را نیز انجام می‌دهیم.

joshkari tanker


یکی از موارد مهمی که تانکر سازان باید رعایت کنند، ارائه مشخصات دقیق تانکر به مشتری است. تانکر سازان می‌توانند مشخصات تانکر را بر روی لیبل های فلزی چاپ کرده و آن را روی تانکر نصب کنند. بر روی این لیبل فلزی مشخصات تانکر شامل سال ساخت، حجم تانکر، نوع و ضخامت ورق‌ها و ... درج‌شده است. این لیبل می‌تواند راهنمای بسیار مفیدی در تعمیر و نگهداری تانکر در آینده باشد. چاپ بر روی لیبل های فلزی توسط تجهیزات چاپی صنعتی فلزی قابل انجام است. همچنین فلزات مورداستفاده در چاپ شامل استیل، آلومینیوم و برنج است.


در زیر تصویر نمونه کار تانکر ماشینی ساخته‌شده در تانکرسازی تهران را مشاهده می‌کنید. این تانکر جهت حمل آب با ظرفیت ۱۵۰۰۰ لیتر ساخته‌شده است. در این تانکر کلیه موارد امنیتی و بهداشتی به‌صورت کامل رعایت شده است.

worksample of car tanker


استفاده از جرثقیل در تولید تانکرو مخزن

برای تولید تانکر و مخازن متوسط و بزرگ نیاز به استفاده از جرثقیل می باشد.این جرثقیل ها می توانند جرثقیل ماشینی یا جرثقیل های سقفی و  دروازه ای باشند.شرکتهای تولید کننده تانکر بسته به نیاز خود از جرثقیل های مختلف استفاده می کنند.تولیدکننده هایی که توانایی و وسع مالی بالایی دارند اقدام به نصب جرثقیل های سقفی و دروازه ای در محل خود می کنند و از ان استفاده می کنند.


در ساخت مخازن ماشینی حمل شیر از ورق استیل 316 استفاده می‌شود. این مخازن دوجداره یا به عبارتی دولایه هستند؛ در بین لایه‌های این مخازن پشم سنگ و پشم‌شیشه استفاده می‌شود؛ دلیل استفاده از مخازن دولایه و پشم‌شیشه، جلوگیری از فاسدشدن شیر به دلیل گرمای آفتاب و محیط است. لازم به ذکر است که شیر نباید برای ساعات طولانی مثلاً 8 تا 10 ساعت در این مخازن قرار گیرد. این مخازن برای نگهداری و حمل شیر در فواصل زمانی کوتاه ساخته شده اند. شیر حداکثر باید نهایتاً 2 ساعت در این مخازن باشد؛ وگرنه به‌احتمال بالا فاسد خواهد


در مخازن پلی‌اتیلن برای جلوگیری از تأثیر منفی تابش مستقیم نور آفتاب از لایه‌های uv در قسمت بیرونی مخازن پلی‌اتیلن استفاده می‌شود. لایه UV نور مستقیم آفتاب را منعکس کرده و اجازه تأثیر آن را بر مخزن نمی‌دهد.


راکت ماندن آب در مخزن برای مدت طولانی باعث بد بو شدن آب و همچنین پدید آمدن قارچ و جلبک در مخزن می‌شود. اما در چه شرایطی و در چه تانکرهایی این اتفاق می‌افتد؟ میدانیم که انواع مختلفی از تانکرها وجود دارند؛ تانکرهای ماشینی که از پرکاربردترین این تانکرها هستند، به دلیل حرکت ماشین و تکان‌های مستمر، آب در این ماشین‌ها همواره در حال حرکت هست. به همین دلیل آب در این تانکرها هرگز گندیده و بد بو نشده و قارچ و جلبک در این تانکرها ایجاد نمی‌شود.

در


مجموعه تانکرسازی تهران خریدار ضایعات تانکرهای مختلف است. ما ضایعات تانکرهای مختلف ازجمله مخزن پلی‌اتیلن، تانکرهای ماشینی، تانکرهوایی، تانکر آب و ... هستیم.

ما تانکرهای غیرقابل استفاده و ضایعاتی شمارا با مناسب‌ترین قیمت‌ها خریدار هستیم.


در تولید مخازن آب از ورق‌های گالوانیزه استفاده می‌شود. اما اگر حجم مخزن بیش از 40000 لیتر باشد و اندازه مخزن بزرگ‌تر از حد معمول باشد، ممکن است انجام گالوانیزه ورق مقدور نباشد؛ در این صورت به‌ناچار از ورق‌های سیاه برای تولید مخزن‌ها استفاده می‌شود.

ورق‌های سیاه معمولاً 10 تا 15 میل هستند. در فرایند تولید تانکر آب با مخزن سیاه داخل مخزن باید به‌صورت کامل رنگ اپوکسی بخورد.

درنهایت لازم به ذکر است که مخازن آب زیر 40000 لیتر تماماً گالوانیزه هستند.

tankersazitehran.com14010428 1


مخازن تحت‌فشار جهت بارگیری و انتقال آب به ساختمان‌ها و پروژه‌ها کاربرد دارند. حجم این مخازن از ۸ لیتر تا چند هزار لیتر است. مجموعه تانکر سازی تهران مخازن تحت‌فشار با حجم ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ لیتر تولید می‌کند. مخزن تحت‌فشار دارای فلنچ های ۱۰ میل است. نحوه استفاده از این مخزن به این صورت است که پمپ از آب شهری مکش کرده و به مخزن انتقال می‌دهد. مخزن با ۵ بار فشار پر می‌شود. درنهایت آب این مخزن به سیستم لوله‌کشی ساختمان و پروژه‌ها انتقال می‌یابد.

آب


مخازن فلزی زیر پله‌ای جهت نگهداری آب شرب استفاده می‌شود. در موارد زیادی در زیر پله از مخازن پلی‌اتیلن استفاده می‌شود. اما درصورتی‌که زیر پله شکل خاصی داشته باشد که امکان نصب مخزن پلی‌اتیلن و پلاستیکی را نداشته باشد ، از مخزن فلزی استفاده می‌شود. در این شرایط  مخزن فلزی زیر پله‌ای به‌صورت سفارشی ساخته می‌شوند؛ درواقع اغلب مخازن فلزی زیر پله‌ای به‌صورت سفارشی تولید می‌شوند.

مخزن‌های زیر پله در شکل‌های مختلف اهم از سه‌گوش، چهارگوش، مخازن مکعب، مستطیل، عمودی، مثلث، لوزی و در ابعاد و


مدت‌زمان ساخت مخازن فلزی

مدت‌زمان ساخت کلیه مخازن فلزی (به‌جز مخازن هوایی) به‌صورت زیر هست.

مدت‌زمان ساخت مخزن 1 تا 5 هزار لیتری 2 روز است

مدت‌زمان ساخته مخازن 5 تا 10 هزار لیتری 3 روز

مدت‌زمان ساخت مخازن 10 تا 30 هزار لیتری 4 روز

مخزن ساخت مخازن 30 هزار لیتری تا 60 هزار لیتری 5 روز است.

tankersazitehran.com14010428 7

مدت‌زمان ساخت


همواره سؤال در مورد هزینه و قیمت محصولات از اولین پرسش‌های خریداران است. خریداران انواع تانکر نیز همواره این سؤال را مطرح می‌کنند؛ قیمت این تانکر چقدر است؟ تانکرهای ارزان‌قیمت‌تری دارید؟ و سوا لاتی ازاین‌دست.

اول از هم اینکه قیمت تانکر در کشور ما مانند قیمت سایر محصولات، همواره در حال افزایش است. (به دلیل تورم). پس محصولی که نیاز دارید هرچقدر سریع‌تر بخرید، به سود شما خواهد بود. این توصیه اول ما. اما در مورد قیمت تانکر اندازه تانکر، جنس مواد اولیه و نوع تانکر مهم‌ترین فاکتور است. در مورد دلیل


گاهی در مزارع و باغ‌ها نیاز به استفاده از تانکرهای ماشینی است. هرچند اغلب باغ‌ها و مزارع دارای سهم و حق آبِ هستند، ممکن است این حق آبِ کافی نباشد یا در فواصل زمانی خاصی قطع شود. پس‌نیاز هست که آب موردنیاز از طریقی تأمین گردد. یکی از بهترین گزینه‌ها، استفاده از تانکرهای ماشینی است. تانکرهای ماشینی می‌توانند به‌صورت مستقیم باغ یا مزرعه را آبیاری کنند و یا آب را به تانکر و حوض موجود در محل مزرعه یا باغ منتقل کنند. در زیر کمی بیشتر در مورد تانکرهای آبیاری مزارع توضیح می‌دهیم.


جنگ اوکراین باعث افزایش بهای سوخت، فلزات و بسیار از کالاها شده است. قیمت‌های جهانی فلزاتی ازجمله آلومینیوم، روی و قلع با افزایش چشم‌گیری مواجه شده است. با احتساب هزینه افزایش سوخت برای نقل‌وانتقال این مواد، هزینه تمام‌شده آن‌ها نسبت به قبل از جنگ اوکراین فاصله قیمت‌ها بیشتر می‌شود. این موارد باعث شده است که هزینه تمام‌شده تولید تانکر نیز افزایش


آیا هنگام خریدوفروش منازل مسکونی و تجاری، تانکر جزو اسباب محل در نظر گرفته می‌شود؟ این سؤالی هست که ممکن است برای هر خریدار ملکی پیش بیاید. واضح است که در خریدوفروش خانه‌های مسکونی تانکر نیز جزو اسباب منزل است و به خریدار تعلق می‌گیرد؛ مگر اینکه خریدار و فروشنده به‌صورت توافقی در این مورد تصمیم بگیرند.

اما در خریدوفروش املاک تجاری این مورد کمی متفاوت است. ممکن است در املاک تجاری تانکرها و مخازن بزرگی نصب باشد که قیمت بالایی نیز داشته


در بازار خریدوفروش تانکر مانند هر بازار دیگر واسطه‌ها وجود دارند. هرچند وجود واسطه‌ها تا حدودی نیاز هر کسب‌وکاری است، اما تعداد واسطه‌های بالا و عدم نظارت بر آن‌ها مشکلات عدیده‌ای بر اقتصاد ایران به وجود آورده است. به‌طوری‌که حتی برخی تولیدکنندگان تولید را رها کرده و به اقدام به‌واسطه گری و دلالی می‌کنند.

در حوزه تانکر سازی و تولید مخزن و تانکر نیز این مورد به چشم می‌خورد. دلالان فراوانی در این حوزه فعالیت دارند. بالطبع معامله با دلالان


اسلامشهر از شهرهای جنوبی استان تهران است. وجود مراکز صنعتی و زمین‌های کشاورزی در اسلامشهر اهمیت تأمین آب در این شهرستان را دوچندان کرده است. همچنین در فصل گرما که در این شهرستان سابقه قطعی مکرر آب وجود دارد، استفاده از تانکرهای آب اهمیت دوچندانی دارد.

ما خدمات فروش، نصب و تعمیر تانکرهای آب و همچنین تانکرهای سوخت در اسلامشهر را انجام دهیم. به دلیل فاصله کم ما با اسلامشهر (کمتر از 15 دقیقه با خودرو) ما قادر هستیم خدمات خود را با سرعت‌بالا در این منطقه انجام دهیم.


سرریز شدن تانکر آب همه‌ساله باعث هدر رفتن میلیون‌ها لیتر آب می‌شود. سرریز شدن آب معمولاً به دلیل خرابی شناور و یا ایجاد سوراخ در لبه‌های بالایی تانکر اتفاق می‌افتد؛ در این شرایط وقتی تانکر توسط فشار آب ایجادشده با پمپ پر می‌شود، آب از درب تانکر خارج می‌شود. با سرویس و تعمیر جزئی می‌توان از سرریز شدن آب در تانکر جلوگیری کرد.


به دلیل استفاده از انرژی گرانشی و افزایش فشار مایعات، تانکرها در موارد فراوانی در ارتفاع نصب می‌شوند. این تانکرها را می‌توان بر روی پشت‌بام منازل یا بر روی اتاقک‌های ساخته‌شده با مصالح ساختمانی نصب کرد. در مواردی نیز پایه‌هایی برای این تانکرها نصب می‌شود؛ نظیر تانکرهای هوایی.

هرچند به دلیل ساختار، شکل، حجم و وزن تانکر (تانکرهای پر از مایع) احتمال سقوط تانکر اندک است بااین‌حال در صورت بروز شرایط خاصی امکان افتادن تانکر وجود


کرج از شهرهای پرجمعیت نزدیک تهران است. شهر کرج از شهرهایی هست که آمار بالایی در استفاده از تانکر دارد. تانکرهای آب ازجمله تانکر هوایی از پراستفاده‌ترین تانکرهای مورداستفاده در کرج است.

مجموعه تانکر سازی تهران فروش انواع تانکرهای هوایی، ماشینی تانکرهای مورداستفاده در ساختمان را در شهر کرج انجام می‌دهد. با توجه به نزدیکی کارخانه ما تا کرج، ما امکان ارسال، سرویس‌دهی، نصب و خدمات تعمیرات تانکر در کمترین زمان ممکن راداریم.

فروش محصولات ما در


فصل گرما نزدیک است و نیاز به استفاده از آب شرب رو به افزایش است. می‌دانیم که در فصول گرم سال استفاده از آب شرب برای مصارف کشاورزی و استفاده‌های صنعتی و خانگی بیشتر می‌شود. در کنار افزایش مصرف آب، لزوم استفاده از تانکرهای آب شرب نیز بیشتر نمایان می‌شود. این امر موجب خریدوفروش بیشتر تانکرها در فصول گرم سال می‌شود.

تهران نیز که آب‌وهوای گرم و خشکی دارد آمار بالایی در استفاده از انواع تانکرهای


یکی از خدمات مهم درزمینهٔ تانکر و مخزن، سرویس و بازرسی است. این خدمات به‌خصوص در تانکرهای ماشینی، تانکرهای نگهدارندِ سوخت، تانکرهای حمل اسید و مواد شیمیایی، تانکرهای دفنی و هوایی اهمیت بیشتری دارد. اهمیت موارد ذکرشده ازاین‌جهت است که وجود خرابی و نشتی در این تانکرها ممکن است منجر به بروز حوادث جبران‌ناپذیری شود.

 سرویس و بازرسی تانکرها و مخازن را می‌توان در دوره‌های مختلفی از سال


در زیر تصاویر مخزن بارگیری سنگ در معادن را مشاهده می‌کنید. این مخازن از معدود مخازنی هستند که جهت حمل مایعات استفاده نمی‌شود. از این مخزن جهت بارگیری سنگ و خاک روی کامیون استفاده می‌شود.

Mining tanker 3

Mining tanker 2

Mining tanker 1

تانکر سازی تهران تولیدکننده انواع مخازن مورداستفاده در معدن است.


در زیر تصاویر مخزن حمل شیر را مشاهده می‌کنید. این مخازن برای حمل شیر استفاده می‌شوند. ازآنجاکه شیر را نمی‌توان در مخازن و تانکرهای گالوانیزه نگهداری کرد، مخازن حمل شیر را با استیل می‌سازند. مخازنی هم که در زیر مشاهده می‌کنید با ورق‌های استیل ساخته‌شده‌اند.

برخی از این مخازن برای نگهداری شیر خام فرآوری نشده هستند. شکل این مخازن عمودی هست و اندازه این مخازن گاه تا حدود 500 مترمکعب می‌رسد. با استفاده از همزن‌های ورودی جانبی، شیر خام درحرکت نگه‌داشته می‌شود تا از تشکیل خامه جلوگیری شود. قسمت


شاید تا کنون نام مخازن آنتی باکتریال را شنیده باشید. آنتی باکتریال به معنی ضد میکروب و ضد باکتری است. می‌دانیم که میکروب‌ها و باکتری‌ها در همه‌جا هستند. مخازن آنتی باکتریال باعث از بین بردن و کند کرد تکثیر باکتری‌ها و میکروب‌ها در داخل مخزن می‌شوند. رویکرد ما درزمینهٔ تولید محصولات مدرن و استفاده از فنّاوری‌های جدید در تولید تانکر ما را به یکی از بهترین تولیدکنندگان تانکر در کشور تبدیل کرده است.


ما یکی از بهترین فروشندگان تانکر در کشور هستیم. هرچند بخش بزرگی از فروش محصولات ما در تهران است، بااین‌حال ما محصولات فراوانی به شهرستان‌ها عرضه می‌کنیم. ما مشتریان ثابتی در تهران و شهرستان‌ها داریم. کسانی که تانکر و مخزن را به‌صورت عمده خریداری می‌کنند و به‌صورت تک‌فروشی به فروش می‌رسانند. ما بر اساس نیاز و بودجه خریدار اقدام به معرفی تانکرهای مناسب می‌کنیم. بسیاری از خریداران حتی نمی‌دانند چطور تانکری نیاز دارند. زمانی که خریدار نیاز و خواست خود را ارائه دهد کارشناسان ما این مورد را بررسی


برای نصب تانکر در محل نیاز هست که تانکرها توسط تجهیزات حمل‌ونقل به محل موردنظر فرستاده شوند. برای انتقال تانکرهای متوسط و بزرگ نیاز هست که تانکر توسط جرثقیل بر روی کفی یا کامیون منتقل شود. این امر باید با رعایت کامل جوانب احتیاط و ایمنی انجام شود. در هر کامیونی می توان چندی تانکر را در کنار هم قرار داد .در هنگام بارگیری تانکرها باید حتما توسط طناب های ضخیم از چند طرف به بدنه کامیون وصل شوند .در هنگام حمل تانکر توسط کامیون، تانکرها نباید هیچگونه حرکت و تکانی داشته باشند.


مخزن‌های چهارگوش برای استفاده در ساختمان‌ها و پروژه‌ها به کار می‌رود. این مخزن‌ها برای نصب در طبقات منفی و زیرزمین طراحی و ساخته‌ می‌شوند. این مخازن به این دلیل به‌صورت چهارگوش ساخته می‌شوند که در کنار اینکه حجم کمی اشغال می‌کند، امکان ذخیره ظرفیت بیشتری نیز دارد. برای مثال مخازن استوانه یک‌دریک متر و سی سانتیمتر گنجایش آب به‌اندازه 980 لیتر دارند. درحالی‌که مخازن چهارگوش یک متر در یک متر گنجایش 1000 لیتر آب‌ دارند.


آیا می‌دانید صنایع غذایی و کشاورزی بزرگ‌ترین مصرف‌کننده آب هستند؟ واضح است که آب به دلایل متعددی برای صنعت کشاورزی و دامداری حیاتی است. به‌عنوان‌مثال، بدون آب باکیفیت، دام‌ها به‌درستی تغذیه نمی‌شوند و کیفیت هوا برای حیوانات، به‌ویژه گاو، سالم نخواهد بود.

 کامیون‌های تانکر آب‌پاش چگونه می‌توانند کمک کنند؟ به گفته برخی از دانشمندان  "پایداری در کشاورزی به معنای نظارت خوب بر سیستم‌ها و منابع طبیعی است که مزارع بر آن‌ها تکیه‌دارند." به‌عبارت‌دیگر، مدیریت عاقلانه‌تر آب در حفظ منابع آب


با توجه به اینکه بیشتر این محموله از مواد فرار و خطرناک تشکیل‌شده است، بسیار مهم است که هر محموله بارگیری کامیون تا حد امکان ایمن و ثابت باشد در تانکرهای ماشینی اقدامات مهار نشت استاندارد نیاز است.

در کل در تانکرها سه طرح اصلی تانکر وجود دارد - دیوارها، حفره‌ها و سوراخ‌های صاف - که بر نحوه حرکت محموله مایع در حین حرکت کامیون‌ها تأثیر می‌گذارد: جداکننده‌های جامدی هستند که محفظه‌های ذخیره‌سازی مجزا و کوچک‌تری را در داخل تانکر ایجاد می‌کنند. درحالی‌که این طراحی میزان حرکت رفت‌وبرگشت محموله مایع


مجموعه تانکر سازی تهران دارای کارگاه‌های بسیار مجهز و پیشرفته است. در تصویر زیر یکی از کارگاه‌های ما را مشاهده می‌کنید.

ما دارای کارگاه حرفه‌ای رنگ‌کاری، برش‌کاری، کارگاه جوشکاری، کارگاه آبکاری گالوانیزه و کارگاه خم‌کاری هستیم.

tank construction 4


تانکرهای هوایی به لحاظ طولی(ارتفاع) بزرگ‌ترین نوع تانکرها هستند. به‌غیراز قسمت اصلی تانکر که مایع در آن قرار می‌گیرد، این تانکرهای دارای پایه‌ها پله‌هایی گاهی تا ارتفاع بیش از 10 متر هستند. ساخت این پله‌ها و پایه‌ها امری است که بایستی به‌صورت کاملاً مهندسی‌شده و استاندارد انجام شود. این پایه‌ها وزن زیادی را تحمل می‌کنند و باید برای مدت طولانی وزن تانکر و وزن پله‌ها و سایر تجهیزات را نگه‌دارند؛ این امر نشان‌دهنده اهمیت مقاومت بالای موردنیاز در این سازه‌ها هست.


تانکرهای ماشینی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین انواع تانکر هستند. تولید تانکر ماشینی نیاز به تجربه و توانایی بالا و محاسبات دقیق دارد. بسیاری از تولیدکنندگان تانکر ماشینی به‌صورت اشتراکی امر تولید تانکر ماشینی را انجام می‌دهند. به این صورت که پروسه‌های مختلف تولید تانکر در مجموعه‌های مختلف تانکر سازی انجام می‌شود؛ تانکر سازی تهران از معدود مجموعه‌هایی هست که پروسه‌های تولید تانکر به‌صورت صفرتا صدی در این مجموعه انجام می‌شود؛ ازاین‌رو ما می‌توانیم قیمت‌های مناسب و کیفیت بالا در کنار تضمین‌های معتبر ارائه


تعمیر مخازن پلاستیکی شما می‌تواند بسیار کم‌هزینه‌تر و کارآمدتر باشد، اگر بتوانید آن تعمیرات را خودتان انجام دهید. با دستورالعمل‌های زیر، باید بتوانید امکان تعمیر مخزن پلاستیکی خود را ارزیابی کنید. شما همچنین فهرست مختصری از تجهیزات و موارد موردنیاز برای تعمیر مخزن ترک‌خورده خود و همچنین مجموعه‌ای گام‌به‌گام از دستورالعمل‌های دقیق خواهید داشت که به شما امکان می‌دهد جوش پلاستیکی را روی ترک در مخزن پلاستیکی خود انجام دهید.


کامیون‌های آب یک‌راه حل کارآمد حمل‌ونقل هستند که معمولاً در طیف گسترده‌ای از صنایع مورداستفاده قرار می‌گیرند. درحالی‌که کار با چنین وسیله نقلیه‌ای ممکن است ساده به نظر برسد، ضروری است که از برخی نگرانی‌های ایمنی مرتبط با کامیون‌های آبی آگاه باشید و یاد بگیرید که چگونه آن‌ها را کاهش دهید. اگر به دنبال کامیون‌های آب یا مخازن کامیون‌های آب برای فروش هستید، ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه وسیله نقلیه را ایمن کارکنید و از آن برای هدف موردنظر بدون ایجاد خطرات فیزیکی یا زیست‌محیطی استفاده کنید. برای


 ایمنی حمل‌ونقل سوخت یک نگرانی عمده است که هر شرکتی که درزمینهٔ جابجایی و توزیع سوخت نگران آن است. محموله‌های مختلف به انواع مختلفی از تانکرها نیاز دارند تا محموله‌ها را با خیال راحت از طریق جاده در چارچوب الزامات وزارت حمل‌ونقل منتقل کنند. سیستم‌های حمل‌ونقل سوخت، انبارها، شرکت‌های حمل‌ونقل مواد شیمیایی و شرکت‌های حمل‌ونقل گاز به تانکرهای ایمن و قابل‌اعتماد برای نگهداری آن مواد نیاز دارند. کامیون مخزن فله بدون فشار مخازن محموله مایع فله بدون فشار یا کم‌فشار - MC-306 (DOT-406) تانکرهای


تانکرها هوایی در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود. بااین‌حال تانکرها هوایی در ارتفاع 3 تا 6 متر ظرفیت 3 تا 12 هزار بیشترین مشتری را دارد. با توجه به این مورد ما تانکرهای هوایی با ابعاد ذکرشده تولید کرده و در انباره خود موجود داریم. در صورت سفارش این تانکرها، تانکر به‌سرعت به محل مشتری برده و نصب می‌شود.

 انواع تانکر هوایی 2


بسیاری از افراد در ایران زمانی که نام تانکر را می‌شنوند به یاد تانکرهای بارنگ نقره‌ای و سرد می‌افتند؛ تانکرهای ذخیره آب که از کودکی با آن آشنا بودیم که در پشت‌بام‌ها نگهداری می‌شوند. اما صنعت تانکر مانند بسیاری از صنایع رشد چشم‌گیری داشته است. جدا از فنّاوری و مواد اولیه مورداستفاده، امروز رنگ‌کاری و استفاده از رنگ‌های زیبا و باکیفیت نیز اهمیت زیادی دارد.

ما در مجموعه تانکر سازی تهران هیچ محدودیت برای رنگ‌کاری تانکر نداریم. ما می‌توانیم


ازآنجاکه ایران یکی از کشورهایی است که آمار بالایی در تصادفات جاده‌ای دارد لازم دانستیم که نکاتی در مورد بروز تصادف تانکرهای ماشینی را یادآور شویم.

تصادف تانکرهای ماشینی بسته با مایعی که تانکر حمل می‌کند می‌تواند بسیار خطرناک باشد. به دلیل وجود مایعات در این ماشین‌ها و احتمال موج برداشتن مایع در تانکر، رانندگان تانکرهای ماشینی نیز باید در کنار ایمن‌سازی ماشین، احتیاط لازم را در حین رانندگی داشته باشند.


کمبود آب برای مدارس در جنوب کشور یک چالش مهم است، برخی از روستاها و شهرک‌های جنوبی کشور آب‌لوله‌کشی وجود ندارد. بسیاری از کودکان اغلب مجبورند آب را با خود از خانه بیاورند. وجود مخازن و تانکرهای آب در این مدارس باعث می‌شود کودکان بار کمتری از مسر خانه تا مدرسه حمل کنند؛ ازاین‌رو این تانکرها به کودکان کمک می‌کند تا دوباره از مدرسه لذت ببرند.


تانکرها و مخازن آب انواع بسیار متنوع و مختلفی دارند. با پیشرفت تکنولوژی شکل و ساختار این تانکرها بهینه‌تر شده است. ساخت انواع تانکرهای جدید باهدف ساخت تانکرهایی باقابلیت نقل و جابه‌جایی راحت‌تر، اشغال فضای کمتر، گنجایش بیشتر و استفاده بهینه‌تر انجام می‌شود. در زیر برخی از تانکرهای مدرن ذخیره آب را نام‌برده و توضیح می‌دهیم.


مخزن بالش تاشو یکی از متنوع‌ترین و انعطاف‌پذیرترین گزینه‌های ذخیره‌سازی مایعات مختلف از آب آشامیدنی تا سوخت است. این مخازن که از پارچه‌های مختلف باکیفیت بالا ساخته‌شده‌اند، برای پاسخگویی به نیازها و نیازهای سایت مشتریان در سراسر جهان ساخته‌شده‌اند.

مخزن بالش، همچنین به‌عنوان مخزن انعطاف‌پذیر، مخزن جمع شونده یا مخزن ذخیره موقت آب نیز شناخته می شودومخزن بالشی یک ظرف ذخیره‌سازی انعطاف‌پذیر است که برای برنامه‌های ذخیره‌سازی مایعات استفاده می‌شود. مخازن بالش تاشو با استفاده از مواد مختلفی ساخته


مخزن ذخیره نفت تانکر  یا مخزنی است که به‌طور موقت نفت را در مراحل مختلف فرآوری به سایر فرآورده‌های نفتی یا قبل از استفاده یا مصرف نگه می‌دارد. بر اساس موقعیت مکانی، مخازن ذخیره نفت را می‌توان به مخازن سطحی یا بالای زمینی، نیمه زیرزمینی و زیرزمینی یا زیرزمینی طبقه‌بندی کرد.


مخازن نفت در اشکال و اندازه‌های مختلفی وجود دارند، معمولاً آن‌ها از فولاد یا پلاستیک ساخته می‌شوند و تجهیزات ولوله‌های دیگری به آن متصل هستند. مخازن پلاستیکی از پلی‌اتیلن قالب‌گیری شده ساخته‌شده‌اند، به اشکال مختلف و معمولاً سبز هستند. مخازن فولادی معمولاً مستطیل شکل هستند و با یک پوشش مقاوم در برابر روغن محافظت می‌شوند.


باز بودن درب مخازن می‌تواند مشکلات و خطراتی را به همراه داشته باشد. ازجمله خطرات باز بودن درب تانکرها، افتادن جانوران و اشیاء در آب است. ریخته شدن آب باران نیز که در شرایط فعلی معمولاً با آلودگی‌های موجود در هوا هماره است نیز ازجمله دیگر مواردی هست که نباید از آن غفلت کرد.

 در برخی از مکان‌ها اهمیت حفظ و نگهداری تانکرها و مخازن آب از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است؛ در این مکان‌ها ممکن است احتمال خرابکاری از طریق واردکردن مواد سمی در آب وجود داشته باشد. در این مکان‌ها درب‌های مخازن باید


در سال‌های اخیر شاهد افزایش قیمت انواع تانکر و مخزن بوده‌ایم. دلیل مستقیم افزایش قیمت تانکر و مخزن، افزایش قیمت مواد اولیه بوده است. ازاین‌رو برخی از افراد روی به خرید و استفاده از تانکرها و مخازن دست‌دوم آورده‌اند. خرید و استفاده از تانکرهای دست‌دوم مزایا و ریسک‌های مختص خود را دارد. تنها مزیت خرید تانکر دست‌دوم قیمت پایین‌تر آن است؛ البته اگر بتوانید تانکر دست‌دوم کاملاً سالمی خریداری کنید که تفاوت قیمت زیادی با نمونه نو و آکبند آن تانکر داشته باشد، این‌ یک خرید عالی برای شما خواهد


این مخزن آب 5 لایه در نوع خود نادر هستند. لایه اول سپر بازتابی است، لایه دوم (که اولین لایه فوم است، عایق را فراهم می کند). لایه سوم محافظ اشعه ماوراء بنفش و به دنبال آن یک لایه فوم دیگر که عایق بهتری را فراهم می کند. این مخازن در شرایط خاص استفاده می شوند.


مخازن آب در انواع مختلف و با متریال مختلف ساخته می‌شوند؛ این مخازن از پلاستیک، بتن، فلز، فایبرگلاس، فولاد و مواد دیگر ساخته می‌شوند. امروزه مخزن آب پلاستیکی پلی‌اتیلن (پلی) به دلیل سبک‌وزن بودن،ضد خورندگی و ضد نشت بودن، محبوب‌ترین مخزن آب برای ذخیره‌سازی آب است.

همچنین پلی اتیلن (PE)، یک ترموپلاست سبک و مقاوم در برابر مواد شیمیایی، دارای استحکام بالا و تنوع ساختاری است. از این رو پلی ایتلن
به عنوان  متداول ترین پلاستیک مورد استفاده برای مخازن


√در مرحله اول، برخی از مزایای اصلی عبارت‌اند از:

√استحکام مخازن پلی‌اتیلن بالاست

√وزن آن‌ها نسبت به تانکرهای فلزی سبک‌تر است.

√مقرون‌به‌صرفه تر هستند

√به دلیل انعطاف‌پذیری پلاستیک می‌توان انواع شکل‌های موردنیاز را طراحی کرده و ساخت

راحتی نصب


از زمانی که تمدن بشری وجود داشته است، نیاز به‌وسیله ای برای ذخیره آب نیز وجود داشته است که به آن آسیبی نرساند و از آن در برابر تأثیرات منفی محیط مانند ویروس‌ها، جلبک‌ها، باکتری‌ها و تجمع مواد معدنی محافظت کند. آب می‌تواند به هر طریقی آلوده شود و استفاده از مخازن آب برای اهداف مختلف کشاورزی، خانگی، تجاری، باغبانی، صنعتی و آبیاری ضروری است.

موادی که در قرن‌ها برای مخازن آب مورداستفاده قرار می‌گرفتند عبارت‌اند از چوب، سرامیک و سنگ، که برخی از


مجموعه مطالب

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه تانکرسازی و مخزن سازی تهران است.