انواع تانکر و موارد استفاده آن

تانکرها و مخازن آب انواع بسیار متنوع و مختلفی دارند. با پیشرفت تکنولوژی شکل و ساختار این تانکرها بهینه‌تر شده است. ساخت انواع تانکرهای جدید باهدف ساخت تانکرهایی باقابلیت نقل و جابه‌جایی راحت‌تر، اشغال فضای کمتر، گنجایش بیشتر و استفاده بهینه‌تر انجام می‌شود. در زیر برخی از تانکرهای مدرن ذخیره آب را نام‌برده و توضیح می‌دهیم.

water tanker 30000 liter produced by tankersazitehran

مخازن آب باران عمودی

 مخازن جمع‌آوری آب باران عمودی برای کاربردهای خانگی و تجاری طراحی‌شده‌اند و طیف وسیعی از مخازن در اندازه‌های مختلف، از 50 لیتر تا 90000 لیتر در دسترس هستند. مخازن پلاستیکی آب به شما امکان ذخیره و استفاده از آب باران را می‌دهد. مخازن آب باران معمولاً به فیلتر آب باران نیاز دارند تا برگ‌های و اجسام ریزودرشت را قبل از رفتن آب به مخزن فیلتر کند. این آب می‌تواند برای سم‌پاش‌های کشاورزی در فروشگاه غلات، آب برای شستشوی لبنیات از انبارها، واشرهای تحت‌فشار، سیستم‌های آب خاکستری برای شستشوی توالت‌ها برای کارخانه‌های تجاری و بلوک‌های اداری و تعدادی از کاربردها برای شستشو و خنک‌کننده در صنعت استفاده شود.

2- مخازن آب آشامیدنی موقت: از این مخازن برای تأمین آب به‌صورت موقت در مکان‌های مختلف استفاده می‌شود. این مخازن در اندازه‌های مختلف وجود دارند. این مخازن پلاستیکی آب از پلی‌اتین ساخته‌شده‌اند که دوام را تضمین می‌کند و با یک فضای داخلی مناسب برای محافظت در برابر رشد باکتری‌ها و تمیز کردن آسان ساخته‌شده‌اند.

3- مخازن آب عایق: مخازن آب عایق شده برای استفاده در مواردی که تنظیم دما کلیدی است و برای جلوگیری از گرم شدن بیش‌ازحد یا یخ‌زدگی مایعات طراحی‌شده است. این مخازن آب با یک فوم عایق مشکی پوشیده شده و می‌توان از آن برای مخازن آب آشامیدنی و مخازن آب فرآیندی استفاده کرد. این نصب به‌صورت 13 میلی‌متری یا 25 میلی‌متری در دسترس است و در تمام سایز مخازن تا 40000 لیتر موجود است.

5 – مخازن ذخیره آب سرد متصل به منبع آب عمومی: نصب و استفاده از مخازن ذخیره آب سرد و مخازن مقطعی متصل به منبع آب عمومی باید مطابق با مقررات تأمین آب انجام شود.

5- مخازن آب پلاستیکی: این مخازن برای بسیاری از کاربردها ازجمله برداشت آب باران، اختلاط کودهای کشاورزی و باغبانی، مخازن غوطه‌وری، مخازن آبکاری شیمیایی، مخازن مخلوط کردن و محفظه ثانویه برای مخازن عمودی (مخزن‌های بسته‌بندی‌شده مقاوم‌سازی) در دسترس هستند. در آبزی‌پروری، می‌توان از آن‌ها به‌عنوان مخازن نگهداری ماهی، مخازن قرنطینه ماهی، تانک کوی و استخر ماهی استفاده کرد.

6- مخازن غیرقابل‌شرب / مخازن آب فرآیند آب فرآیندی چیست این مخازن آب غیر شرب در کاربردهای برداشت آب باران، مخازن ذخیره آب برای سم‌پاش‌های کشاورزی، آب برای شستشوی سالن‌های لبنی استفاده می‌شود.

7- مخازن آب حمل‌ونقل افقی: این مخازن به‌صورت یدک‌کش جاده‌ای، یدک‌کش مزرعه و نصب بر روی اسکید هستند. این مخازن افقی برای حمل‌ونقل آب تمیز و کثیف طراحی‌شده‌اند. مخازن پلاستیکی افقی دارای تأییدیه WRAS برای ذخیره آب آشامیدنی (مخازن مشکی، آبی قایق یا رنگ طبیعی) هستند که آن‌ها را برای مخازن سم‌پاش‌های کشاورزی با طیف وسیعی از اتصالات سمپاش مناسب برای سمپاش شما مناسب می کند.

8- مخازن پلاستیکی برای سیستم‌های آتش‌نشانی: برای مخازن آب آتش‌نشانی مخازن پلی‌اتیلن مزیت مشخصی نسبت به مخازن فولادی دارند زیرا زنگ نمی‌زنند و نگهداری از آن‌ها بسیار آسان است، قابل تطبیق هستند و می‌توان آن‌ها را با گزینه‌های اتصال متعدد متناسب با اکثر تأسیسات نصب کرد. مخازن آبپاش آتش‌نشانی معمولاً با موارد زیر مشخص می‌شوند.

9- مخزن آب خام: مخازن آب خام برای جبران تلفات آب در سیستم تصفیه آب طراحی‌شده‌اند. مخازن آب خام برای نگه‌داشتن سرریز و جابجایی آب استفاده می‌شود و به‌طورکلی دارای کنترل سطح برای شارژ آب اصلی هست. این مخازن همچنین تلفات آب را جبران کرده و از پمپ‌ها در برابر کارکرد خشک محافظت می‌کنند.

10- مخازن آب تصفیه‌شده: مخازن آب تصفیه‌شده به‌عنوان بخشی از سیستم تأمین آب برای تأمین ذخیره آب آشامیدنی در صورت بروز مشکلات برنامه‌ریزی‌شده نگهداری یا تأمین یا تصفیه استفاده می‌شود. اندازه این مخازن به‌گونه‌ای است که نوسانات تقاضا را برآورده می کند و در صورت وقفه در عرضه، اوج تقاضا را برآورده می کند. ظرفیت ذخیره‌سازی ممکن است از 500 لیتر تا هزاران لیتر بسته به تقاضا باش..

11-مخازن بک واش استخر: مخازن شستشوی معکوس استخرهای شنا برای ظرفیت بالای 30000 لیتر یا نصب در زیرزمین تا 9500 لیتر طراحی‌شده‌اند. این مخازن را می‌توان با اتصالات، لوله‌کشی و فلنج ها متناسب با نصب شما سفارشی کرد.

12- مخازن پلاستیکی مستطیلی سفارشی: مخازن آب سفارشی برای جاهایی که یک مخزن قالب‌گیری شده جا نمی‌شود، می‌توانیم مخازن آب سفارشی را برای تأسیسات داخلی و خارجی از ورق پلاستیک بسازیم. تعدادی از این مخازن می‌توانند تا دمای 65 درجه سانتی‌گراد کار کنند.

13-مخازن آب برای سمپاش مخازن سمپاش برای کمک به کاهش زمان صرف شده برای پر کردن سمپاش های کشاورزی شما طراحی‌شده‌اند. این مخازن ذخیره آب مناسبی را برای سم‌پاشی محصولات و مصارف کشاورزی عمومی فراهم می‌کنند. اندازه‌های محبوب شامل 5000 لیتر، 6000 لیتر، 10000 لیتر، 12000 لیتر، 15000 لیتر، 20000 لیتر، 22000 لیتر، 25000 لیتر و 30000 لیتر هست.

14-مخازن افقی آب برای مزرعه: این مخازن به‌عنوان یدک‌کش جاده‌ای، یدک‌کش مزرعه و نصب بر روی اسکید مخازن افقی در اندازه‌های تا 13000 لیتر موجود است و برای نصب روی تریلر برای استفاده از آب و کود طراحی‌شده است.

15- مخازن نگهداری پساب زیرزمینی: اغلب مخازن نگهداری پساب باید در زیرزمین و دور از دید ذخیره شوند، این مخازن برای ذخیره پساب در مواقعی که مخزن نیاز به دفن دارد مناسب است. این مخازن با مناطق مسطح برای حفاری آسان برای سوراخ‌ها، ورودی‌ها و خروجی‌ها در صورت نیاز عرضه می‌شوند.

16-مخازن پساب در سطح زمین مخازن پساب در بالای زمین یا مخازن نگهداری پساب فاضلاب برای تأسیسات ذخیره موقت پساب که در آن اتصال به فاضلاب اصلی در دسترس نیست، مناسب هستند. از دیگر کاربردهای این مخازن می‌توان به مکان‌های دورافتاده، سایت‌های ساخت بزرگراه، کمپینگ، گلمپینگ و رویدادها اشاره کرد. این مخازن در سایزهای 2500 لیتری تا 20000 لیتری به‌صورت مخزن باند یا تک پوسته موجود هست.

17- مخازن اسید فله و شیمیایی مخازن ذخیره‌سازی اسید فله و مواد شیمیایی سفارشی: تولیدکنندگان مخازن شیمیایی، بر اساس الزامات برنامه شما، امکان عرضه بسته‌های ذخیره‌سازی سفارشی برای مخازن مواد شیمیایی و اسید فله را ارائه می‌دهد.

18-مخازن ذخیره لجن پساب: مخازن ذخیره لجن پساب از پلی‌پروپیلن یا پلی‌اتیلن با چگالی بالا در دسترس هستند که متناسب با کاربرد خاص شما انتخاب‌شده است. لجن یک گل نرم غلیظ یا مایعات چسبناک دیگر است که معمولاً محصول جانبی تصفیه فاضلاب، مواد جامد فاضلاب صنعتی و سوسپانسیون ته‌نشین شده از تصفیه آب آشامیدنی است.

19-مخازن فرآیند شیمیایی پلاستیک: مخازن فرآیند شیمیایی پلاستیکی را برای ذخیره‌سازی اسید و مواد شیمیایی تولید می‌کنند. به‌عنوان تولیدکنندگان مخازن شیمیایی، ما می‌توانیم بسته‌های ذخیره‌سازی سفارشی را عرضه کنیم.

20-مخازن ذخیره‌سازی مواد شیمیایی: این مخازن برای ذخیره‌سازی مواد شیمیایی، فاضلاب، یخ‌زدایی و ذخیره‌سازی کود. سفارشی‌سازی لوله و فلنج متناسب با پروژه استفاده می‌شوند. این مخازن اسیدی دارای حداقل 110 درصد حجم مخزن داخلی هستند.

21- زلال‌ساز / مخازن شفاف‌سازی برای تصفیه فاضلاب مخازن شفاف کننده / شفاف کننده Enduramaxx برای حذف مکانیزه مداوم جامدات معلق یا ذرات جامد از یک مایع استفاده می‌شود. این مخازن آب پلاستیکی یا مخازن شفاف‌سازی مخروطی یا مخازن زیر مخروطی شفاف‌سازی در اندازه‌های مختلف موجود هستند. تصفیه آب با زلال‌ساز سقف باز بخشی از فرآیند تصفیه آب اولیه برای حذف مواد جامد است.


مجموعه مطالب

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه تانکرسازی و مخزن سازی تهران است.