ایمنی در کامیون های آب

کامیون‌های آب یک‌راه حل کارآمد حمل‌ونقل هستند که معمولاً در طیف گسترده‌ای از صنایع مورداستفاده قرار می‌گیرند. درحالی‌که کار با چنین وسیله نقلیه‌ای ممکن است ساده به نظر برسد، ضروری است که از برخی نگرانی‌های ایمنی مرتبط با کامیون‌های آبی آگاه باشید و یاد بگیرید که چگونه آن‌ها را کاهش دهید. اگر به دنبال کامیون‌های آب یا مخازن کامیون‌های آب برای فروش هستید، ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه وسیله نقلیه را ایمن کارکنید و از آن برای هدف موردنظر بدون ایجاد خطرات فیزیکی یا زیست‌محیطی استفاده کنید. برای کشف مهم‌ترین نکات ایمنی کامیون‌های آبی به خواندن ادامه دهید.

water tankerخطرات ایمنی مرتبط با کامیون‌های آب چیست؟ کارگرانی که با کامیون آب‌کار می‌کنند ممکن است با تعدادی از خطرات ایمنی روبرو شوند. در اینجا برخی از خطرات احتمالی وجود دارد که باید مراقب آن‌ها بود:

صدمات ناشی از سقوط هنگام دسترسی به مخزن کامیون آب برای بارگیری یا تخلیه، کارگران معمولاً باید از مخزن بالا بروند که ممکن است آن‌ها را در معرض خطر سقوط یا لیز خوردن قرار دهد. این خطرات را می‌توان با تجهیزات ایمنی مناسب، مانند قفس‌ها یا محفظه‌ها، یا استفاده از مخازن با سطح صاف که احتمال سقوط و لغزش را کاهش می‌دهد، کاهش داد. جراحات ناشی از زمین خوردن کارگران و رانندگان همچنین ممکن است از روی انواع مختلف تجهیزات مانند شلنگ‌های بارگیری زمین بخورند و بیفتند. حتی یک سفر ساده ممکن است منجر به کشیدگی، رگ به رگ شدن، آسیب کمر یا شکستگی استخوان شود. به همین دلیل است که هنگام کار با هر نوع وسیله نقلیه تخصصی، ازجمله کامیون آب، رعایت روش‌های ایمنی کافی و احتیاط را رعایت کنید.

گل‌ولای آب کنترل گردوغبار یکی از رایج‌ترین کاربردهای کامیون‌های آبی است. درحالی‌که این وسایل نقلیه فوق‌العاده برای کاهش گردوغبار مؤثر هستند، در صورت استفاده نادرست ممکن است گل‌ولای ایجاد کنند. به‌منظور به حداقل رساندن خطرات لغزش، کارگران باید نحوه تنظیم و استفاده صحیح نازل‌های را بدانند و از استفاده غیراصولی خودداری کنند.

اضافه‌بار: کامیون‌های آب مدرن می‌توانند تا 10000 گالن آب یا حتی بیشتر در مورد برخی از مدل‌های خارج از جاده را در خود جای دهند. بااین‌وجود، رعایت توصیه‌های بارگیری برای وسیله نقلیه بسیار مهم است، زیرا بارگذاری بیش‌ازحد کامیون آب می‌تواند منجر به حوادث ناشی از دست دادن کنترل وسیله نقلیه، خرابی‌های مکانیکی، فرسودگی زودرس و افزایش هزینه‌های عملیاتی به دلیل افزایش زمان توقف و نگهداری شود.

 چگونه یک کامیون آب را ایمن اداره می‌کنید؟

قبل از استفاده، کامیون را گرم‌کنید تا مطمئن شوید که فشار هوا برای عملکرد صحیح ترمزها کافی است. هنگام شتاب دادن/کاهش سرعت، تغییر لاین یا پیچیدن به‌منظور کاهش موج‌های آب و جلوگیری از برهم زدن مرکز ثقل کامیون آب، سرعت کامیون آب را با دقت تنظیم کنید.

 مطمئن شوید که کامیون آب به‌درستی در مقابل سرما عایق شده است تا از یخ‌زدگی اجزای آن محافظت شود و از حوادث رانندگی جلوگیری شود.

 مخازن و سیستم‌های آب Curry Supply مجهز به زه‌کشی با نقطه پایین هستند که امکان حذف آب را برای جلوگیری از یخ زدن در آب‌وهوای سردتر فراهم می‌کند.


مجموعه مطالب

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه تانکرسازی و مخزن سازی تهران است.