تانکر مناسب برای آبیاری باغ

هر باغداری نیاز به داشتن یک تانکر در باغ دارد. زیرا ممکن است آب موردنیاز باغ به‌موقع تأمین نشود. هیچ محدودیتی برای استفاده از انواع تانکر و مخزن در باغ وجود ندارد؛ در باغ‌ها می‌توان از تانکرهای هوایی، تانکرزمینی، مخزن پلی‌اتیلن و ... استفاده کرد. انتخاب مخزن مناسب برای باغ به عواملی بستگی دارد. در زیر برخی از این عوامل را ذکر کرده‌ایم.

√مساحت باغ: در باغ‌هایی که مساحت زیادی دارند (بیش از 5000 هزار متر) تانکرهای زمینی جوابگو نیست و نیاز هست که از تانکرهای هوایی با تجهیزات آبیاری استفاده شود. در باغ‌هایی با مساحت کمتر می‌توان از تانکرهای زمینی و یا حتی استخر استفاده کرد. تانکرهای زمینی می‌تواند از نوع فلزی یا پلاستیکی (پلی‌اتیلن) باشد. البته همواره توصیه می‌شود که در باغ از تانکر پلاستیکی استفاده نشود.

√امنیت باغ: اگر باغ شما دیوارکشی ندارد و در محیطی است که احتمال دزدی و وارد آمدن آسیب به تانکر وجود دارد، گزینه دیگری نیز وجود دارد؛ ساخت استخر در باغ. با ساخت استخر ذخیره آب خیالتان از ناحیه سارقان راحت خواهد بود.

√بودجه: اگر بودجه شما محدود است می‌توانید تانکرهای دست‌دوم فلزی خریداری کنید. هنگام خرید این تانکرها حتماً بررسی کنید که کاملاً سال باشند.

نمونه کار تانکر آب جهت آبیاری باغ

در کلیپ تصویری زیر نمونه تانکر ماشینی حمل آب را مشاهده می کنید این تانکر برای حمل و آبیاری  زمین های کشاورزی ساخته شده است.

برای مشاهده کلیپ اینجا کلیک کنید. حجم کلیپ 4.31 مگابایت


مجموعه مطالب

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه تانکرسازی و مخزن سازی تهران است.