دلایل گالوانیزه کردن ورق های تانکر

گالوانیزه کردن پروسه‌ای هست که به روی ورق‌های فلزی انجام می‌شود. ورق‌های فلزی مورداستفاده در تولید تانکر آب قبل از استفاده بایستی یا گالوانیزه یا رنگ‌کاری اپوکسی شوند. (برای جلوگیری از زنگ زدن فلز).  در پروسه گالوانیزه کردن ۱۰۰ تا ۱۵۰ میکرون گالوانیزه بر روی ورق اضافه می‌شود. قبل از گالوانیزه کردن ورق‌های فلزی، ورق‌ها بایستی شستشو شوند. سپس ورق‌ها توسط جرثقیل در وان های مخصوصی قرار می‌گیرند. در این وان ها، قلع و روی باهم ترکیب‌شده‌اند و با حرارت بسیار بالا به‌صورت مذاب وجود دارند. ورق خام در داخل وان هایی با قلع و روی جوشیده وارد می‌شود و به زیر مواد مذاب می‌رود. در این فرایند یک‌لایه از ماده مذاب بر روی هر دو طرف ورق می‌چسبد. در واقع دو طرف ورق گالوانیزه می شود. سپس ورق توسط جرثقیل یا قلاب به بیرون کشیده می‌شود. این لایه که آن را گالوانیزه می‌نامیم به‌صورت بسیار محکمی به فلز می‌چسبید و به‌راحتی قابل کنده شدن نیست. . این فرایند شبیه تولید بستنی در کارخانه‌ها است. که بستنی وارد محفظه‌ای از کاکائو می‌شود و خارج می‌شود؛ در این فرایند یک‌لایه کاکائو بر روی بستنی ایجاد می‌شود. انجام گالوانیزه نیز به همین صورت است. 

گالوانیزه به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای حفاظت در برابر خوردگی در نظر گرفته می‌شود. چندین دهه هست که در ساختمان‌ها، پل‌ها، تأسیسات و بسیاری از سازه‌های فلزی از لایه‌ای آغشته به روی مذاب (گالوانیزه) برای مقاومت در برابر خوردگی استفاده می‌شود. مارتین کین، مدیرکل شرکت Major Equipment می‌گوید: «ماسال‌ها از فولاد گالوانیزه برای تانکرهای دوغاب خود استفاده کرده‌ایم. این تانکرها در محیط‌های خورنده کار می‌کنند و فرآیند گالوانیزه کردن چندین دهه طول عمر را نسبت به محصولات رنگ‌شده اضافه می‌کند. ما محصولات خود را طوری طراحی و می‌سازیم که دوام بیشتری نسبت به ماشین‌آلات معمولی داشته باشند، بنابراین روکش گالوانیزه به‌عنوان یک استاندارد تضمین می‌کند که مشتریان ما محصولی بادوام و درجه‌یک را دریافت می‌کنند".

فولاد معمولی که در شرایط مرطوب کار می‌کند زنگ می‌زند و ناپایدار می‌شود و درنتیجه قابلیت اطمینان آن ضعیف و طول عمر آن کم می‌شود. ماشین‌های چمن‌زنی نیز در کشاورزی و محیط های مرطوب نیز مستعد خوردگی هستند. ماشین‌آلات کشاورزی در شرایط مرطوب کار می‌کنند. اگر آن‌ها در نزدیکی ساحل کار کنند، باید با هوای شور دریا نیز مقابله کنند.

این شرایط باعث می‌شود ماشین‌آلات سریع‌تر خراب شوند. بنابراین ما شروع به استفاده از فولاد بهتر و گالوانیزه کردن محصولات خود برای بهبود عملکرد و افزایش طول عمر آن‌ها کردیم. ماشین‌های چمن‌زنی اصلی از فولاد ساختاری Strenx™ 700 MC با عملکرد بالا ساخته‌شده‌اند. این فولاد از فولاد استاندارد قوی‌تر و درعین‌حال سبک‌تر است. استحکام بالای Strenx™ ظرفیت، مقاومت در برابر خوردگی و پایداری در برابر لرزش را افزایش می‌دهد. این فولاد در ترکیب با گالوانیزه گرم، باعث تولید محصول مقاوم تر و با کیفیت تری می شود.

گالوانیزه گرم چیست؟ گالوانیزه گرم (HDG) یک فرآیند چندمرحله‌ای است. ابتدا باید محصول فولادی آماده شود. تمام کثیفی‌ها و آلاینده‌ها چربی زدایی شده و به‌صورت سوزاننده تمیز می‌شوند. سپس فولاد در یک حمام اسید غوطه‌ور‌می شود تا رسوب آسیاب و اکسیدهای آهن از بین برود. مرحله بعدی آماده‌سازی سطح است که در آن اکسیدهای باقی‌مانده با استفاده از محلول کلرید آمونیوم روی برای تشکیل یک‌لایه محافظ قبل از رفتن فولاد به مرحله بعدی، جدا می‌شوند. فولاد کاملاً آماده‌شده در یک "کتری روی" از روی مذاب در دمای حدود 450 درجه سانتی‌گراد (842 درجه فارنهایت) غوطه‌ور‌می شود. یک واکنش متالورژیکی بین آهن و روی، یک پوشش آلیاژ روی-آهن ایجاد می‌کند که به‌طور دائم بر روی ورق‌های تانکر چسبانده می‌شود. پوشش روی سطوح داخلی و خارجی تانکر را می‌پوشاند و تضمین می‌کند که از خوردگی کامل محافظت شود. درنهایت هر قطعه قبل از ارسال برای مونتاژ نهایی به‌طور کامل بررسی می‌شود.

  الکترولیز کردن نیز از پروسه‌هایی هست که کیفیت گالوانیزه را افزایش می‌دهد. الکترولیز کردن به زبان ساده اتصال برق مثبت و منفی به ورق فلزی در حین گالوانیزه کردن است. درصورتی‌که هنگام گالوانیزه کردن عمل الکترولیز انجام شود کیفیت گالوانیزه افزایش می‌یابد. البته خود گالوانیزه نیز نوع و کیفیت‌های مختلفی دارد که به‌صورت گالوانیزه درجه ۱، درجه ۲ و... شناخته می‌شوند .

نکته‌ای که لازم می‌دانیم در اینجا ذکر کنیم این هست که تانکرهای حمل سوخت اصلاً نبایستی گالوانیزه شوند. درواقع شرکت نفت این محدودیت را قرار داده است که به ورق های مخازن حمل بنزین، نفت و گازوئیل هیچ افزودنی نباید اضافه شود. پس در مخازن حمل سوخت نیاز به گالوانیزه کردن نیست و شرکت نفت نیز انجام این کار را منع کرده است. درصورتی‌که مخازن سوخت در فضای باز مورداستفاده قرار بگیرند برای در امان ماندن در مقابل باد و باران و تغییرات محیطی، بیرون مخزن بارنگ اپوکسی رنگ‌کاری می‌شوند. درصورتی‌که نیاز باشد این مخازن در زمین دفن شوند برای در امان ماندن از رطوبت بایستی بیرون مخزن به‌صورت کامل با قیر پوشانده شود. این تانکرها تنها باید از ورق‌های فولادی (بدون هیچ افزودنی) استفاده کرد.

 رنگ اپوکسی جایگزینی برای گالوانیزه

  در فرایند تولید تانکرهای آب شرب کوچک و متوسط از ورق‌های گالوانیزه استفاده می‌شود. گزینه‌ای دیگری که می‌توان به‌جای گالوانیزه کردن انجام داد، زدن رنگ اپوکسی بر روی ورق فلزی است. رنگ اپوکسی جایگزین مناسبی به‌جای گالوانیزه کردن ورق است. به این صورت که به‌جای گالوانیزه کردن چند دست رنگ اپوکسی به ورق فلزی ضد می‌شود. البته قیمت رنگ اپوکسی به‌مراتب بالاتر از گالوانیزه کردن است و انجام آن در تانکرهای متوسط و معمولی به‌صرفه نیست    . تنها در تانکرهای هوایی که به لحاظ بزرگی و شرایط خاص این تانکرها، به‌جای گالوانیزه کردن ورق‌ها، از رنگ‌کاری اپوکسی برای داخل و بیرون تانکر استفاده می‌شود . همچنین در کلیه تانکرهای گالوانیزه پس از انجام گالوانیزه و جوشکاری، قسمت‌های جوشکاری شده با رنگ اپوکسی پوشانده می‌شود.  

 مخازن گالوانیزه راهکاری مناسب برای نگهداری مایعات

مخازن گالوانیزه یک روش اقتصادی برای ذخیره مایعات هستند و عمدتاً برای ذخیره نفت و گاز، آب آتش، مایعات صنعتی، آب آشامیدنی و فاضلاب استفاده می‌شوند. این مخازن دارای طول عمری از 5 تا 25 سال دارند. نوع و ضخامت گالوانیزه تأثیر مهمی بر طول عمر این تانکرها دارد    .

مجموعه تانکر سازی تهران خدمات گالوانیزه تانکر را به‌صورت کاملاً دقیق و حرفه‌ای انجام می‌دهد. ما با دارا بودن استخر-حمام روی مذاب با ابعاد 10 متر طول، عرض 4 و ارتفاع 3.5 قادر به گالوانیزه کردن تانکرها و مخازن بزرگ هستیم.


مجموعه مطالب

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه تانکرسازی و مخزن سازی تهران است.