موارد استفاده مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن موارد استفاده متعدد و مختلفی دارند؛ یکی از این موراد استفاده ،استفاده از این مخازن برای نگهداری آب است. در صورتی که از مخزن پلی اتیلن برای نگهداری آب شرب استفاده می کنید دقت داشته باشید که این مخازن حتما باید از نوع سه لایه باشند .

یکی دیگر از موارد استفاده از این مخازن برای نگهداری مواد اسیدی و خورنده هست . همانطور که می دانید مواد اسیدی بسیاری از نگهدارنده های فلزی را تجزیه می کنند اما توانایی تجزیه مواد پلاستیکی را ندارد، از این رو برای نگهداری  مواد اسدی در مقیاس های متوسط و بزرگ از این مخازن استفاده می شود .همچنین برای سایر مواد خورنده نیز استفاده از مخازن پلی اتیلن توصیه می شود.

همچنین مخازن پلی اتیلن در چند نوع مختلف تولید می شود از جمله مخازن پلی اتیلن ضد قارچ ،مخازن پلی اتیلن ضد جلبرک.مخازن پلی اتیلن نباید در مقابل نور مستقیم آفتاب ویا حرارت قرار بگیرند .این عوامل کیفیت آب داخل مخزن را کاهش می دهند .

نکته دیگری که هنگام تولید مخازن پلی اتیلن باید مد نظر قرار گیرد این هست که سطح مخازن بایستی به صورت کاملا تراز و صاف و بدون هیچونه پستی و بلندی باشد.

متاسفانه برخی افراد به دلیل نا آگاهی از مخازن پلی اتیلن برای نگهداری بنزین و گازوئیل استفاده می کنند. که این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود.زیرا  موادی که مخازن پلی اتیلن با آن تولید می شوند از نوع همین مواد بنزین و گازوئیل می باشد .و چون بنزین و نفت از مواد قابل اشتعال هست .شرکت نفت به هیچ عنوان استفاده از این مخازن را برای نگهداری بنزین  ونفت تایید نمی کند و برای نگهداری بنزین و نفت و سایر مواد قابل اشتعال باید از مخازن  فلزی استفاده شود.


مجموعه مطالب

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه تانکرسازی و مخزن سازی تهران است.