پایه های انواع مخازن

حتما تابه حال مخازن هوایی و مخازن آب را دیده اید .این مخازن بر روی پایه هایی قرار دارند. جالب است بدانید این سازه ها باید تمام از نوع لوله های صنعتی ساخته شده باشد.و با فاصله محاسبه شده با پیلت و کمربند بصورت افقی نصب می شود.

یکی از نکاتی که در مورد پایه های مخازن به ذهن می رسد این هست که در صورت وقوع طوفان و زلزله احتمال شکستن و خرابی پایه ها وجود دارد ؟بله. درگذشته بارها دیده شده است که به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی و اصولی ،بروز حوادث طبیعی باعث شکستن پایه های ،افتادن تانکر و ایجاد خسارتهای فراوانی شده است . از این رو جهت نگهداری و حفظ سازه ها از باد و زلزله در سازه ها از بادبند   استفاده می شود.

ترازبندی پایه های مخازن و تانکرها

مجموعه صنعتی تانکرسازی تهرا ن یکی از بهترین مراکز تولید پایه های مخازن مختلف در کشور می باشد .همانطور که می دانید تمامی فشار مخازن بر روی پایه های مخزن می باشد.مرکز تانکرسازی تهران در تولید پایه های مخازن کلیه اصول ایمنی و استاندارد را در نظر می گیرد و با تولید پایه های  مقاوم و مستحکم و با ترازبندی میلیمتری پایه ها ،پایه ها به صورت کاملا مرتب و یکسان روی فونداسیون قرار می گیرند.لازم به ذکر است که اگر یکی از پایه های مخزن از سایر پایه ها کوتاه تر باشد  فشار زیادی به مخزن وارد می شود و ممکن است عمر مخزن به حداقل برسد وهمچنین در کارکرد و خروج مایع از مخزن خلل ایجاد شود.


مجموعه مطالب

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه تانکرسازی و مخزن سازی تهران است.